FSV prvak županijske Mini basket lige!

Mini basketaši FSV-a došli su do trijumfa na završnici županijske lige ovog vikenda na Cresu.

Na završnom turniru sudjelovale su četiri ekipe, a u polufinalima su se našli Cres i FSV te Crikvenica i Kastav. Prvi polufinalni ogled krenuo je neefikasno za obje ekipe, ali u drugoj dionici igrači FSV-a dolaze do +9 vodstva i tako prelamaju utakmicu u svoju korist. Prednost su zadržali lako do kraja i došli do 37:19 pobjede. Kastav je pak u susretu protiv Crikvenice dominirao prvim dijelom te je zaliha od +11 na predahu bila ključna, pokazat će se kasnije. Crikvenica je bila odlična u nastavku, no tri poena falila su joj da do kraja dostignu protivnika(34:37).

U utakmici za treće mjesto Cres je bolje krenuo, ali uraganski napad mladih Kiraca proradio je u nastavku te je s 39:25 Crikvenici pripala utješna pobjeda. Na kraju, gledali smo vrlo napeto finale. Nakon izjednačena prve četvrtine Kastav je u drugoj dionici zaigrao puno bolje te tako imao čak +10 na poluvremenu. Kad se činilo da bi Kastavci mogli do naslova, mini basket ekipa FSV-a eksplodirala je u zadnjoj dionici te s 21-6 potpuno preokrenula dvoboj u svoju korist. S 53:50 pobjedom moglo je početi veliko slavlje…