FSV pronašao pobjedničku formulu u Slavoniji

Nakon splitske bure došlo je vrijeme za slavonsko sunce.

Kadeti FSV-a upisali su pobjedu vrijednu zlata u gostima kod Slavonskog Broda 1946 rezultatom 63-79. Od samog početka su u najvišu brzinu odlučili ubaciti Jan Bušljeta i Mislav Kolić koji su u prvj četvrtini kombinirali za 15 od ukupno 19 koševa FSV-a u prvoj četvrtini. Što je još važnije, uspjeli su limitirati Slavonce na samo 13 koševa. U drugoj četvrtini gosti su se potrudili prenijeti svoje izdanje iz prve četvrtine u čemu su i uspjeli. Već spomenutom duetu se pridružio i Marko Grbavac na što Slavonski Brod nije imao odgovora te se tako morao zadovoljiti s dvoznamenkastim zaostatkom na poluvremenu (-10, 29-39).

Tokom treće četvrtine je izgledalo kako bi FSV mogao već tu zaključiti utakmicu (35-50), ali je pred kraj četvrtine isto tako izgledalo kako bi domaćin cijelu priču mogao zakomplicirati (46-53). Međutim, trener Sarčević i njegova ekipa nisu imali to u planu te su utakmicu riješili svih dilema fenomenalnom zadnjom četvrtinom u kojoj su u potpunosti uspjeli nadigrati domaćina.

Mislav Kolić je susret završio s 30 koševa, 9 skokova te 7 asistencija. FSV-u to nije bilo dovoljno pa je se na to još pridodao Jan Bušljeta sa svojih 20 koševa i 3 skoka. Kod domaćina je Jagar upisao 17 koševa.

Slavonski Brod 1946 – FSV 63-79 (13-19, 16-20, 17-14, 17-26)

Slavonski Brod: Špehar 1, Kremer 10, Mutić 9, Stanković 12, Jagar 17, Šikić, Raspasović 5, Matačić 3, Kovačević, Martinović 4, Šljivarić 2
FSV: Bušljeta 20, Kolić 30, Grbavac 8, Klariž 1, Jurković 1, Mat. Grbavac 3, Šimatović, Turina, Šogolj, Bačić 10, Jakovac 4, Milaković 1