FSV do pobjede u kadetskom derbiju protiv Kvarnera

fsv-kvarnerJučer se u riječkoj dvorani Nafta igrao riječki derbi kadeta FSV-a i Kvarnera 2010. U gradskom okršaju FSV je pokazao svoju dominaciju te upisao četvrtu pobjedu sezone dok je Kvarner nakon ovog ogleda i dalje bez pobjede u regionalnoj kadetskoj ligi

Prva četvrtina otvorena je s brojnim promašajima i s jedne i s druge strane, no prvi se uigrao FSV. Ekipa trenera Mladena Šarčevića brzim kontrama i dobrim pressingom iskoristila je promašaje i greške Kvarneraša te stvorila dvoznamenkastu prednost. 25:14 glasio je rezultat u korist FSV-a nakon prvih 10 minuta igre. U drugu dionicu Kvarner ulazi s većim obrambenim angažmanom, no to nije bilo dovoljno da se FSV , koji ih je uništavao poenima u reketu, zaustavi do kraja. Do poluvremena razlika se samo povećala te FSV na predah odlazi s +13 (49:36).

Drugo poluvrijeme nije nam donijelo puno toga novog što se tiče stanja na semaforu, ali gledali smo dobru košarku jedne i druge momčadi. Iako je Kvarner ušao u pravi napadački ritam, FSV je bio jednostavno nezaustavljiv te su svojim uigranim akcijama konstantno dolazili do poena, a pogotovo su raspoloženi bili Kolić i Bušljeta koji su se nadovezali na odlične partije iz prošlog kola. Nije bilo previše prostora za kadete Roberta Jurkovića da dođu do preokreta pa je 78:56 bio rezultat u korist FSV-a na koncu treće četvrtine, a zadnja dionica igre postala je formalnost. Kvarner je iskoristio sitno opuštanje FSV-a te smanjio razliku, ali dovoljno tek za -15 i pobjedu tehničkih domaćina u ovom okršaju 97:82. Na kraju, tri četvrtine dosta neizvjesne košarke i ona početna kojom je FSV došao do prednosti koju su uspjeli održati do kraja.

Mislav Kolić (31p) i Jan Bušljeta (29p) sa 60 ubačenih poena odradili su lavovski dio posla za svoju ekipu poguravši ju do slavlja. Kod Kvarnera 2010 najbolji je bio Petar Pribanić s 16 ubačaja, dok je Lucijan Bačić dodao 13.

FSV-Kvarner 2010 97:82 (25:14,24:22,29:20,19:26)

FSV: Grbavac 15, Bušljeta 29, Biškupić, Simatović 2, Šogolj, Brljavac, Tomas, Urban 6, Žeželj 14, Kolić 31, Varaklić.

Kvarner 2010: Kucić, Dupski, Turina 4, Pribanić 15, Baić 6, Brnelić 11, Mohorić 2, Klarić 6, Baćac-Simper 11, Volarić, Bačić 13