FSV osvojio Križevicu 2017!

Mlađi kadeti FSV-a suvereno su došli do titule pripremnoga turnira Križevica 2017.

Turnir se održao ove subote te su na njemu nastupile tri ekipe: FSV, Kastav te Pazin. Turnir su otvorili favoriti. S jedne strane mlađekadetska ekipa FSV-a, a s druge strane prošlogodišnji osvajači, mladi Kastavci. Mladi puleni Gorana Lončara odlično su otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu zaključili s velikim vodstvom od čak 11 koševa (22-11). Druga četvrtina nije bila toliko efikasna što je Kastav uspo iskoristiti da smanji svoj zaostatak (31-24). Drugo poluvrijeme opet nam je donijelo približavanje egalu (40-35), ali kada je trebalo preokrenuti napokon rezultat u zadnjoj dionici igre, Kastav nije uspio te je morao čestitati FSV-u na pobjedi (46-43). Pepelar s 11 koševa te Plješa s 10 koševa bili su najzaslužniji za pobjedu FSV-a. Kod Kastva se istaknuo Šoškić sa 17 koševa.

S obzirom da je ovo bio trokut turnir, Kastav se ubrzo našao na parketu s Pazinjanima. Kastav je u susret ušao bez kalkulacija te je semafor već nakon početne četvrtine pokazivao velikih +9, 14-5. Nije Kastav uspio niti u drugoj četvrtini u kojoj je uspio povećati svoju prednost na +13 (23-10). U drugome poluvremenu su Kastavci malo prikočili što su Pazinjani uspjeli iskoristiti za smanjenje svojega zaostatka, ali više od toga nije bilo moguće. Kastav je mirno utakmicu priveo kraju te je uzeo pobjedu rezultatom 47-36. Jelušić je ovoga puta bio najbolji član Kastva s 15 koševa. Kod Pazina je Belina najbolje otvorio turnir s 11 koševa.

FSV je znao što mu nosi pobjeda nad Pazinom te se je tako i postavio. Već u prvoj četvrtini su uspjeli doći do dvoznamenkaste prednosti (+15, 21-6) da bi ta ista već na poluvremenu iznosila nedostižnih +23 (38-15). U trećoj četvrtini je FSV imao i rekordnih +32 da bi u zadnjoj četvrtini stisnuo kočnicu te tako dopustio Pazinu da smanji na konačnih -25, 65-40. Do velikoga slavlja su FSV vodili Pepelar i Rajković koji su kombinirali za 24 koša (12/12), dok je opet i Plješa bio na razini s 10 ubačaja. Kod Pazina je pet zasjao Belina s 13 koševa, ali mladi Pazinjanin nije imao preveliku podršku svoje momčadi.

FSV je tom pobjedom tako uspio osvojiti turnir Križevica 2017, dok se prošlogodišnji osvajač, Kastav, morao zadovoljiti drugim mjestom. Mladi Pazinjani su završili turnir na trećem mjestu. Najbolji strijelac turnira je bio mladi Šoškić koji je u dva susreta uspio ubaciti 28 koševa (14 koševa u prosjeku). Čestitke svima koji su prisustvovali te se nadamo da ćete i sljedeće godie pohoditi ovaj turnir!