FSV nastavlja skupljati iskustvo u WABA ligi

Namučio je FSV svoje protivnike u regionalnoj ligi ovoga vikenda.

Već smo pisali o osvojenom trećem mjestu ženske selekcije Grada Rijeke u Sloveniji, ali nismo i o nastupima FSV-a u WABA ligi koja se isto igrala protekloga vikenda uz tamošnji Halloween turnir. Ilirija te Ježice su dočekale spremno FSV koji je za olakotnu okolnost jedino imao srezanu rotaciju zbog ozljeda i bolesti te akumulirani umor nakon odigranih utakmica na Halloween turniru. No, to ih nije zaustavilo u namjeri da daju sve od sebe u prvoj utakmici protiv domaćina Ilirije koja se ujedno ubrajala i kao jedna od utakmica Halloween turnira. Dobro je izgledao FSV u prvoj četvrtini protiv Ilirije koja se razbijala u njihovu obranu. Međutim, u zadnjim minutama četvrtine su se počele redati greške koje su za rezultat imale lagane koševe za Iliriju koja je to iskoristila da četvrtinu zaključi s 18-13. Druga četvrtina nam je ponudila isti scenarij u kojem je Ilirija kažnjavala svaku greško gošći što je ubrzo rezultiralo s +12 za njih (39-27).

Drugo poluvrijeme ponudilo nam je još veću dominaciju Ilirije te je tu priči bio kraj za FSV. Najbolja u porazu rezultatom 76-44 je bila Josipa Tuftan koja je susret završila s double-double učinmom – 16 koševa i 11 skokova. Kod Ilirije je Mičunović bila najbolja s 19 koševa.

Druga utakmica, što zbog umora, što zbog ozljeda (Krnić), bila je već gotova za izabranice FSV-a nakon prvog poluvremena (36-13). Ježice su iskoristile što im je bilo dano te su rutinski završile utakmicu konačnim rezultatom 63-31. U pobjedi se istaknula Čeh s 15 koševa, dok se kod FSV-a istaknula Miani s 9 postignutih koševa.

Ilirija – FSV 76:44 ( 18:13, 21:14, 17:7, 20:10 )

Ilirija: Mičunović 19, Ilersić 8, Draganič 7, Pulević 4, Suhalj 4, Garić 16, Vrecer 9, Jelenc 3, Kandus 6;
FSV: Bićanić 10 (4 sk), Miani 1 (4sk), Hitrec, Krnic 2 (4sk,2ol), Leoni 9 (1 trica), Baričević, Krivokuća, Tuftan 16 (11sk,3ol,1bl), Kajfeš 2 (4sk,2as), Orešković 4;

Ježica – FSV 63:31 ( 14:6, 22:7, 15:11, 12:7 )

Ježica: Strehovec 7, Čeh 15, Hlebec 7, Nikolić 12, Čeh, Mlinović, Zupanc 11, Hladnik 3, Kogoj 2, Kastelic, Sok 4, Jerasa 2;
FSV: Bićanić 4 (2ol), Miani 9 ( 4sk,1 trica ), Hitrec, Krnic, Leoni 6 (5 sk, 3as, 2trice), Baričević 2, Krivokuća 1, Tuftan 4 (5sk, 2ol,2bl), Kajfeš 3 (1 trica), Orešković 2;