FSV naletio na zid zvan Split

Čini se da će trebati vremena da se FSV prilagodi državnoj razini natjecanja.

U prvome susretu Jedinstvene kadetske lige, igrači FSV-a su upisali uvjerljiv poraz protiv Splita rezultatom 75-110. Već od samog početka se moglo primjetiti da je kvaliteta uvelike na strani gostiju koji su već nakon nekoliko početnih minuita imali +7 (3-10). Međutim, utakmica ipak nije bila riješena već nakon prve četvrtine ponajviše zahvaljujući Janu Bušljeti koji je vukao FSV uz pomoć Mislava Kolića i Marka Grbavca. Split je opet udario dobar ritam u drugoj četvrtini (26-40), ali FSV se ponovno spasio koševima u zadnji tren te je tako na poluvrijeme otišao s dostižnih -7 (37-44).

Nažalost, u drugom poluvremenu je po FSV došao umor koji se jasno mogao vidjeti u obrani, lai i u napadu gdje je mnoštvo lopti bivalo bačeno u bunar. Split se predvođen Ivanom Perasovićem bez oklijevanja bacio u izgradnju svojeg vodstva koje je na kraju treće dionice glasilo +34 (55-89). Bez daljnje narative vam je dragi čitatelju jasno da je tu priči bio kraj za domaćina.

Ivan Perasović je susret završio s  26 poena i 6 skokova, ali još više je oduševio Viktor Šarić koji je upisao 20 koševa koji sami po sebi ne zvuče spektakularno, ali ako im pridodamo da su oni postignuti bez ijednog promašaja iz igre, onda ipak bivaju gledani iz jedne posebne perspektive. Kod FSV-a partiju Jana Bušljete nije mogao zasjeniti poraz. Kadet FSV-a je susret završio s 28 koševa i 5 skokova.

Kadeti FSV-a nemaju previše vremena za plakanje nad prolivenim mlijekom jer ih već ovu nedelju čeka susret u Slavonskome Brodu protiv istoimenog kluba, Slavonskog Broda 1946.

FSV – Split 75:110 (16:22, 23:24, 16:33, 20:21)

FSV: Grbavac 10, Bušljeta 28, Turina, Milaković, Šimatović 2, Šogolj, Jakovac, Klarić 5, Bačić 8, Grbavac Mat. 1, Kolić 17, Jurković 4. Trener: Šarčević M.
Split: Fulgosi 12, Babić, Perasović 26, Ljubić 2, Maršić 2, Andrijašević, Omrčen 2, Putnik 10, Guzdavčić 10, Perkušić 12, Biljak 8, Šarić 20. Trener: Subotić S.

Photo by: KK FSV