Finale PH(Ž): Košarkašice Medvešćaka i do druge pobjede u seriji

Medveščaku je pripala i druga utakmica finalne serije PH za žene te tako igračicama Braslava Turića fali još samo jedna pobjeda do obrane naslova prvaka.

Veliki posao Medvešćak je napravio već u prvoj dionici kada je već nakon manje od 5 minuta otišao na 10 razlike te tu početnu četvrtinu završio s 25:14. No odličnom obranom igračice Trešnjevke svoje gradske rivalkinje limitiraju na 9 poena u drugoj četvrtini te s postignutih 15 smanjuju na -5 uoči predaha. I dobro je krenulo u nastavku za Trešnjevku: Anđela Katavić nakon nepune 2 minuta izjednačava rezultat na 36:36. No da ne bude zadugo tako, pobrinula se Anja Majstorović na čijim krilima Medvešćak ponovno stiže na 10+ razlike. Dozu neizvjesnosti za krajnji dio ogleda sačuvala je Trešnjevka pošto je krajem dionice smanjila na -6. Ali u posljednjih 10 minuta napad aktualnih prvakinja bio je previše za njihove protivnice te Medvešćak dolazi na kraju i do prilično uvjerljive, 74:59 pobjede.

Anja Majstorović s 24 poena predvodila je Medvešćak do drugog slavlja u seriji, dok je za Trešnjevku najbolja bila Ana Lelas s 16 poena i 8 skokova.

Trešnjevka 2009 – Medveščak 59:74 (14:25, 15:9, 19:20, 11:20)

Trešnjevka 2009: Katavić 11, Erjavec 14, Mühl 2, Marta Galić 5, Pavić 3, Marija Galić 5, Lelas 16, Kostić 3, Sorić -, Savić -,Vujadinovic 0, Ujević -.

Medveščak: Petrak 2, Arežina -, Nimac 2, Tadić 9, Borović 12, Franić -, Todorić 2, Uzelac -, Majstorović 24, Radoš 9, Bura 14, Macan -.