Finale A-1 lige: Cedevita dominantnom predstavom do izjednačenja u seriji

Cedevita je ugostila Cibonu u Domu Sportova u četvrtoj utakmica finala domaćeg prvenstva. Vitamini su bili u must win situaciji jer je Cibona vodila 2-1 te joj falila pobjeda do titule, ali domaći su znali na odgovoriti na pritisak te slavljem odnijeti seriju u odlučujuću petu utakmicu.

Prva četvrtina prošla je u neizvjesnoj, koš za koš borbi u kojoj su se izmjenjivala vodstva. Cibosi su se potkraj dionice odvojili na +4, no Cedevita je do kraja to izjednačila te je početnih 10 minuta završilo u egalu (16:16). Zato nam nastavak donosi drukčiju priču – od 13. do 16.minute Cedevita je timskom igrom radila na 10-0 seriji kojom je otišla na +12 prednost, a na odmor uspijeva otići s 39:26 vodstvom pa su igrači Veljka Mršića tako mogli zadovoljno otići prema nastavku utakmice koji im je pobjedom trebao donijeti izjednačenje i spas od poraza u finalu. Motivacije stoga za Vitamine nije nedostajalo te su oni bez stresa u trećoj četvrtini ušli s povećih +12 u zadnju dionicu. Tamo im se Cibona uspijeva na startu približiti na -7, ali to je bilo sve od Vukova kojima nije pomogla brojna podrška njihovih navijača. Cedevita je 4 minute svojom obranom ostavila protivnike bez koša te promarširala ostatkom utakmice kako bi na koncu došla 79:54 pobjede.

Cedevita je imala čak 6 igrača s 10 ili više poena, a najviše su se istaknuli Džanan Musa s 16 poena te Miro Bilan s 12 poena i 12 skokova. Domagoj Bošnjak bio je prvo ime Cibone s 14 poena. Odlučujuća, peta utakmica finala PH igra se u četvrtak, 1.lipnja u Draženovu domu.

Cibona – Cedevita 79:54 (16:16, 23:10, 13:14, 27:14)

Cibona: Reynolds 4, Šakić 7, Bošnjak 14, Žorić 13, Rozić 7, Uljarević -, Marinelli 3, Marić 1, Ćorić 0, Ljubičić -, Joksimović 0, Gospić 5.

Cedevita: Krušlin 10, Katić 4, Tomas 12, Bilan 12, Boatright 11, Lončar 0, Musa 16, Begić 10, Vučić 0, Ramljak 4, James 0.