Fantastično Škrljevo napravilo senzaciju i svladalo Cedevitu!

Igrači Škrljeva šokirali su hrvatskog prvaka Cedevitu na Mavrincima te ostvarili jednu od najvećih pobjeda u povijesti kluba.

Nije krenulo dobro za domaćine jer je Cedevita vođena Jamesom povela 11:3. Škrljevo se ipak uspijevalo držati u korak sa Zagrepčanima, no u prvoj četvrtini dosta promašenih trica koštalo ih je možda i vodstva. Ipak solidnih minus 4 i 17:21 nakon prvih 10 minuta.

Williams i Perković otvaraju poenima drugu dionicu za Škrljevo te izjednačuju rezultat, no Bundović vraća stvari na Cedevitinu stranu. Igralo se tada dosta čvrsto s dosta promašaja i grešaka- 2 minute nitko nije zabio do bacanja Konjevića,a onda opet čekamo više od minutu da bi Musa zabio s druge strane. Ubrzo je veselje na tribinama izazvao Radunić koji je prekinuo sušu koševa s 5 poena te doveo svoju ekipu do prvog vodstva. Brian Williams tada preuzima konce igre u svoje ruke te u dvije minute postiže 9 od 10 poena ekipe čime drži Škrljevo na prednosti. Škrljevo se uspjelo obraniti par puta, a Štemberger za kraj poluvremena radi polaganje za odličnu i nestvarnu prednost 40:34.

Znalo se da će Cedevita izaći na teren odlučna u namjeri da vrati vodstvo, no nisu im tako lako to davali Škrljevani. Konjević i Boban znali su odgovoriti na poteze Vitamina, no ipak u 25. minuti Cedevita opet vodi 49:47. Radi tad zagrebačka momčad mini seriju 7-2 te se bojalo da bi san iz prvog dijela mogao splasnuti, no srećom Damir Rajković i njegova ekipa nisu mislili tako. Cook, Štemberger i Radunić vraćaju nadu te se samo s -3 odlazi u posljednju četvrtinu.

Igralo se u posljednjoj dionici  koš za koš što je dodatni kompliment igračima Škrljeva koji su pokazali kako mogu igrati s najboljima u tako napetoj borbi. Williams je posebice pokazivao kvalitetu te je vodio veliku scoring bitku sa sunarodnjakom Jamesom na drugoj strani. Bilo je tu odličnih defanzivnih poteza koji su prije svega držali domaće u egalu do samog dramatičnog kraja. Tri minute prije kraja nakon trice Bobana Škrljevo je na +1.

Slijede dva pogođena Musina bacanja koje brzo anulira Štemberger s novom tricom. Cedevita je gotovo uvijek imala odgovor, no za Škrljevo je tu bio Williams koji ih je pak uvijek vraćao u vodstvo. A onda, minutu prije kraja na 75:74 za Škrljevo, domaćini uspijevaju obraniti Cedevitin napad, a Boban zabija veliku tricu za +4. Vitaminima zatim ne ulazi trica, no jedno bacanje i kontra Muse donose im -1. Konjević je tada miran s linije slobodnih bacanja za 80:77, a loptu za produžetak imao je Musa na drugoj strani. Musa puca tricu i… promašaj- veliko slavlje na Mavrincima moglo je krenuti! Cijelu utakmicu i povijesnu pobjedu pogledajte ovdje.

Zaista je maestralna bila partija Briana Williamsa koji je ubacio 29 poena te tome dodao 7 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte. Asistirao mu je Davor Konjević s 13 poena, dok je odličan bio i Siniša Štemberger s 11 poena, 5 skokova i 6 asista. Rashad James za Cedevitu je imao 26 poena.

Ovom 6.pobjedom u ligi Škrljevo je gotovo sigurno osiguralo ostanak, no vjerujemo da oni mogu i više od toga. Sljedeće subote novo slavlje tražit će u Sinju kod Alkara.

Škrljevo-Cedevita 80:77(17:21, 23:13, 16.25, 24:18)

Škrljevo: Cook 3, Štemberger 11, Juričić 0, Boban 9, Hrnjkaš -, Perković 6, Konjević 13, Radunić 9, Williams 29, Molnar -, Dubelj -.

Cedevita: James 26, Lončar 0, Bundović 13, Žganec 7, Musa 17, Buljević 2, Vučić 0, Rogić 5, Arapović 6, Ramljak 1.