Euroliga playoff: Veliki povratak Fenerbahčea, CSKA nadigrao Baskoniu

Odigrani su prvi parovi Final Eighta u kojima su do prvih pobjeda došli Fenerbahče i CSKA.

U vrlo uzbudljivoj utakmici je CSKA uspio doći do pobjede nad Baskonijom 98-90. Baskonia je predvođena Beabuoisom uzela početno vodstvo (4-7), ali ono je bilo kratkoga vijeka. CSKA je ubrzo na krilima De Cola i Jacksona uzela vodstvo, koje se ubrzo popelo do +10 (24-14). Na prvi kraći odmor se otišlo s rezultatom 26-19. U nastavku utakmice je Bskonia opet uzela vodstvo nakratko (33-35), ali u ključnim trenucima De Colo i Teodosić pokreću stvari u napadu te uspijevaju u svlačionice otići s vodstvom od +4, 44-40. U drugom poluvremenu se počelo igrati koš za košem sve do serije CSKA (9-2) pred kraj četvrtine, 72-62. Zadnju dionicu je obilježio Shane Larkin, koji zabija četiri trice za španjolski klub te ih dovodi u egal, 80-80. U zadnjim minutama susreta Baskoina je imala stvari u svojim rukama (88-90), ali De Colo i Teodosić opet dolaze na scenu te preokreću rezultat na stranu CSKA. Miloš Teodosić je bio najbolji igrač CSKA s 22 koša, dok je Baskoniu predvodio Larkin s 17 koševa.

U drugoj utakmici se Fenerbahče uspio vratiti iz mrtvih te uzeti pobjedu protiv Panathinaikosa, 58-71.. Grci su u potpunosti nadigrali turskoga velikana u prvome poluvremenu. Iako su Turci dobro krenuli u susret (6-16), nije trebalo dugo čekati Grke da na krilima Jamesa i Riversa dođu do egala te ubrzo i do vodstva. Druga četvrtina je u potpunosti pripala zelenima, koji su tako na veliki odmor otišli s +14, 42-28. U trećoj četvrtini se činilo da je sve gotovo kad su došli do +16, ali tada na scenu stupa Bogdan Bogdanović, koji je uz malu pomoć svojih suigrača uspio izbrisati do kraja četvrtine dvoznamenkasti zaostatak (50-48). U zadnjoj četvrtini nastavilo je sve ići na ruku Fenera, koji je do kraja utakmice zabio sve što je trebao te je tako uzeo veliku pobjedu. Bogdanović je susret završio s 23 koša (5-6 tri poena), dok je K.C. Rivers za domaćina ubacio 16 koševa.