Euroliga playoff: Real ušao u F4, Olympiacos izborio petu utakmicu

U četvrtom krugu utakmica F8 Eurolige Real Madrid se konačno oresao Darušafake, dok je Olympiacos uspio izboriti peti susret.

Real Madrid je rutinskom pobjedom 78-89  nad Darušafakom prošao na F4. Španjolci su bolje ušli u susret te su prvi došli do osjetnijeg vodstva (+6, 5-11). Real je prednost nastavio dizati zahvaljujući raspoloženim tricašima (Llull, Randolph). Domaćin je pred kraj četvrtine podignuo agresivnost u obrani te je prije kratkog odmora uspio doći na samo -3, 21-24. U drugoj četvrtini su na scenu za Darušafaku stupili Žižić i Clyburn, koji su je nakratko doveli i u vodstvo (28-26). Međutim, dominacija domaćina je kratko trajala jer je Real uzvratio serijom 10-0. Do kraja poluvremena nije se dogodio veći potres te se tako na veliki odmor otišlo  s rezultatom 38-45.

Treća četvrtina je bila prijelomna za ovaj susret. Darušafaka se uspjela opet približiti na samo -3 (49-52), ali tada Real predvođen Carrollom i Dončićem slama domaćina serijom 9-20. U zadnjoj četvrtini Blatt nije više uspio zapapriti Španjolcima. Llull je predvodio Real s 17 koševa, dok je kod turskog sastava najbolji bio Wanamaker s 25 koševa.

Olympiacos je uspio nadigrati ovoga puta Efes te izjednačiti seriju (2-2). Odličan je bio Efes u prvom poluvremenu, gdje su predvođeni Grangerom u jednom renutku imali i velikih +13. Međutim, nakon prve četvrtine Olympiacos dolazi na utakmicu te zahvaljujući Papanikolau, Spanoulisu te Greenu smanjuje svoj deficit na samo -3 pred veliki odmor, 38-35.  Dobra igra Grka nastavila se i u drugome poluvremenu gdje su ubrzo preko trica ubačenih od strane Spanoulisa preuzeli vodstvo (43-46). Efes je pokušavao vratiti vodstvo, ali jedino su se uspjeli približiti na -1 pred kraj četvrtine (54-55). Grci su utakmicu napetosti odriješili odmah početkom zadnje dionice serijom 6-0, 54-61. Do kraja susreta pobjeda grčkog sastava tako više nije dolazila pod upitnik.

Spanoulis je bio ključni igrač Olympiacosa u ovoj utakmici te je susret završio s 18 koševa. Kod Efesa se jedini istaknuo Granger s 17 koševa.

Photo by: YouTube