EuroBasket 2017: Slovenija i Litva osigurale prvo mjesto u skupinama

Prve dvije utakmice završnog dana skupine A i B su gotove.

Slovenija je zaključila dominantnu kampanju u skupini porazivši i Francusku s 95:78. Na krilima ubitačnog dvojca Dragić – Dončić Slovenija je krenula jako u susret te zahvaljujući 6 ranih trica uzeli dvoznamenkastu prednost već na startu druge četvrtine. Francuzi nisu imali previše rješenja te je Slovenija s +17 otišla na odmor, a nije se puno promijenilo ni u nastavku. Nezaustavljiva Slovenija je usprkos povremenim bljeskovima protivnika dogurala do pete pobjede i najavila velike ambicije za dalje. Goran Dragić s 22 poena i 8 asistencija vodio je Slovence, dok je Nando de Colo imao 16 ubačaja za Francuze.

Litva je pokazala da im forma itekako raste i uzela prvo mjesto pobjdom – na krilima svojih visokih igrača gradili su prednost protiv Njemačke, ali nisu mogli protiv Schrodera koga god stavljali na njega te je njemački play nakon 20 minuta ima već 19 poena. Ipak, Litva je vodila s +4 na poluvremenu, a kasnije je tamnoputi Nijemac stao, dok je ekipa s Baltika nastavila puniti svoje rivale u reketu i vrlo brzo u nastavku osigurala slavlje. Jonas Valančiunas imao je 27 poena i 14 skokova za Litvu, dok je Dennis Schroder završio ogled s 26 poena.