EuroBasket 2017: Latvija nanijela prvi poraz Rusiji, Francuska tek na kraju slomila Poljsku

U gužvi smo pa ćemo vam vrlo brzo reći što se događalo u prvom dijelu šestog dana EuroBasketa.

Slovenci su upisali četvrtu pobjedu na prvenstvu protiv Islanda rezultatom 102:75. Island je doduše vodio nakon 10 minuta, ali onda su se Slovenci uozbiljili i priči je bio kraj. Dragić je predvodio Sloveniju s 21 poenom, dok je Hermannsson imao 18 poena za Island.

Latvija se fantastičnim drugim poluvremenom pobrinula za pobjedu protiv Rusije te joj nanijela prvi poraz. Odlični Jannis Timma vodio je Litvance do pobjede s 22 poena i 6 skokova, dok je Timofey Mozgov zabio 16 poena i dodao 6 skokova.

Crna Gora pokazala je protiv Češke da je treća reprezentacija skupine C. S 88:75 otpuhali su Nikola Vučević(17 poena i 14 skokova) otpuhali protivnike te ih vjerojatno izbacili iz igre za prolazak dalje. Tomas Satoransky nije mogao pomoći svojima s 13 poena i 11 skokova.

Litva je osigurala ulaznicu za Istanbul pobjedom nad Ukrajincima. Iako je Ukrajina opet imala raspoloženog Artema Pustovyjija(29 poena, 8 skokova) nisu mogli više od -32(62:94). Litvance je predvodio Jonas Valanciunas s 21 poenom i 14 skokova.

Dugo je Poljska mučila Francuze, no do zlata vrijedne pobjede koja bi ih vratila u život na prvenstvu nisu uspjeli doći. Vodli su Poljaci u prvom dijelu cijelo vrijeme, imali timsku igru koja im je dala + 8 na odmoru. Ali Francuzi su se probudili na kraju, a pobjedu je potvrdio Heurtel tricom u zadnjoj minuti. 78:75 za Francusku, Thomas Heurtel imao je 23 poena i 6 asistencija, dok je Adam Waczynski zabilježio 15 poena za Poljake.