EuroBasket 2017: Italija fantastičnim startom slomila Finsku

Italija je svladala Finsku s 70:57 u osmini finala EuroBasketa i nastavlja svoj put u Istanbulu.

Italija je u susret ušla odlično – u prvih 7 minuta šutirali su 8/9 iz igre te otišli na velikih +14. Finci su u igri držali Salin i Wilson, ali u obrani, koja je brzo ušla u probleme s osobnim greškama, jednostavno nisu imali previše rješenja za raspoložene Talijane koja je na poluvremenu vodila 48:29. Nije se puno promijenilo u nastavku – Belinelli(22 poena u 3/4) je nastavio trpati koš Finaca i i talijanska prednost se nije puno smanjivala, dok senzacija prvenstvana Markkanen nije bio dobar pod pritiskom te je odigrao daleko lošije od dosadašnjih partija(4 poena ukupno). Domaćini skupine A zaigrali su bolje na samom kraju i uspjeli se spustiti ispod 10 koševa zaostatka 3 minute do kraja, no Finci nisu imali u rukavu novi čudesan preokret te je Italija dovršila posao koševima Hacketta i Filloya.

Marco Bellineli na kraju je i završio s 22 poena(5 trica), dok je Luigi Datome bio odličan s 15 poena i 3 blokade. Petteri Koponen imao je 13 poena za Fince. Italija će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Srbija-Mađarska.