EuroBasket 2017: Grčka ide dalje, Gruzija porazom ostaje visjeti

Puno je na kocki bilo u susretima Poljske i Grčke te Italije i Gruzije, a na kraju zadovoljni iz njih izlaze

Gruzija je izgubila od Italije 69:71 čime su Talijani osigurali treće mjesto, dok Gruzijci čekaju Ukrajinu koja mora izgubiti od Izraela da bi oni prošli. Italija je vrlo dobro otvorila susret te nakon samo 10 minuta imala fantastičnih +17. No odlični Shermadini i Dixon vraćaju u samo par minuta Gruzijce na -3, dok na odmor odlaze s -8. Činilo se da će se talijanski napad ipak nastavku pokazati kao previše konstantan za Gruzijce koji nisu mogli spojiti više kvalitetnih posjeda, ali onda, na -9 za Gruziju u zonu ulazi Dixon. Amerikanac je zabio 8 poena u 3 minute i odjednom doveo istočnjake na +1. Nažalost po Gruzijce, Hackett je uzvratio s druge stane, dok Gruzija nije znala uzvratiti u sljedeća dva napada.

Ipak, zbog nepreciznosti Aradorija sa slobodnih, imali su Gruzijci šanse do produžetka. Dixon je nakon prvog pogođenog namjerno promašio drugo bacanje, Shermadini došao u priliku za šut, ali fenomenalni Luigi Datome blokirao je njegov šut.

Marco Belinelli(15 poena) i Luigi Datome(14 poena, 5 skokova, 4 asistencije) predvodili su Talijane, dok 29 poena Mikea Dixona nije bilo dovoljno Gruziji.

Grčka i Poljska otpočetka su igrali otvoren susret. Poljska je imala uobičajeno dobar početak, no to je trajalo sve dok nije proradio grčki napad kojeg je već po navici na ovom prvenstvu morao pogoniti Kostas Sloukas, kojem je dobro pomogao bekovski kolega Nick Calathes. Otišli su Grci s +6 na poluvrijeme, ali žilavi Poljaci imali su veliku želju izbaciti košarkašku velesilu. Ipak, 7 minuta prije kraja Sloukas i Calathes pogađaju dvije trice zaredom, a Papagiannis se nadovezuje s 4 poena za +9 Grka. Tu je Poljska pukla i Grčka dolazi do 95:77 pobjede. Sloukas je imao 26 poena za Grčku, dok je Calathes dodao 24 poena i 10 asistencija. Damian Kulig bio je prvo ime nesretnih Poljaka s 26 poena i 7 skokova.