Domaćin Zadar osvojio odlično treće mjesto na Zadar Dogus Basketball Tournamentu

14397983_10204933390015024_1925343708_n

Još jedan Zadar Dogus Basketball Tournament je iza nas. I ovaj put turnir je ispunio naša očekivanja. Odlične utakmice, velika košarkaška imena, uzbuđenja na parketu, sve to mogli ste vidjeti proteklih dana u dvorani na Višnjiku. A u subotu su se djeca mogla družiti i zaigrati košarku s pravim košarkašima na zadarskom Forumu. Novu titulu pobjednika turnira osvojila je turska momčad Darussafaka Dogus. Domaćinu Zadru pripalo je treće mjesto.

Turska momčad Darussafaka Dogus osvojila je turnir savladavši u finalnoj utakamici dvostrukog pobjednika turnira momčad Fenerbahcea 65-75. Igračem turnir je proglašen upravo vođa Darussafake Brad Wannamaker. Najbolji strijelac dolazi iz redova Fenerbahcea s ukupno 48 postignutih poena – Ekpe Udoh.  Čast da uruči pehar i medalje pripala je Doronu Jamchiu.

Košarkaši Zadra osvojili su za njih odlično treće mjesto pobjedom protiv trećeplasirane momčadi Europe Lokomotiv Kubanom 75-67. Igrački Ante Matulovića pokazali su zavidnu formu i spremnost. Tijekom cijele utakmice bili su bolji, trudili su se, koncentracija je bila na nivou, a dvorana na Višnjiku je “gorjela”. Tako da je pobjeda i više nego zaslužena. Odlični Lovro Mazalin postigao je 18 poena, a njegov kolega Ivan Marinković 14. Obojica su ostvarili double-double učinkom.  Zadar je ovom predstavom na turniru svojim navijačima najavio odličnu sezonu.

Za nas Hrvate najveće razočaranje ovog turnira bila je Cedevita koja je završila na skromnom 5.mjestu. Možda smo mi navijači ipak previše očekivali. Izgubila je dvije utakmice na turniru, te je u borbi za 5.mjesto protiv Budućnosti iz Crne Gore ipak slavila rezultatom 78 -68. Tijekom cijelog turnira  Marko Arapović i Scotty Hopson igrali su sjajnu košarku i zabijali te ih možemo nazvati igračima turnira u redovima Cedevite.