Doigravanje A-1 lige: Split slomio Vrijednosnice Osijek u zadnjoj četvrtini

Split je na Gripama u prvoj utakmici četvrtfina PH dočekao Vrijednosnice Osijek te nakon velike borbe ipak došao do očekivanog 1-0 vodstva u seriji.

U tvrdoj prvoj dionici Split je imao konstantnu prednost, ali Osječani im nisu dopuštali da se odvoje pa je prvih 10 minuta završilo 15:12 za domaću momčad. VROS su u nastavku ozbiljnije zaprijetile Splitu: poveli su 28:26 koševima Riječanina Domagoja Vukovića, ali na sreću domaće publike Žuti se brzo vraćaju u ogled te vode 35:32 na poluvremenu.  Nije to obeshrabrilo goste koji su i dalje držali u trećoj četvrtini, iako tricom Matea Kedže Split vodi s +7 njenom sredinom. Međutim, Vuković, Šarac i Mustapić vraćaju utakmicu u egal te Split ima tek pola koša prednosti uoči zadnje dionice. U njoj Vrijednosnice ipak nisu uspjele više pratiti ritam domaćih pa je u 36.minuti tim Ivice Skelina došao i na dvoznamenkastu razliku. Bilo im je to dovoljno da na kraju upišu slavlje rezultatom 67:59.

Iskusni Mateo Kedžo vodio je Split do domaće pobjede s 24 poena, dok je u porazu Osječana Filip Krajina ubacio 13.