Doigravanje A-1 lige: Cedevita deklasirala Jolly na Baldekinu

Cedevita i Jolly na Baldekinu su odigrali prvi susret četvrtine finala doigravanja A-1 lige, a zagrebačka ekipa bez previše stresa došla je do vodstva u seriji pobjedom 85:66.

Cedevita je dobro ušla u susret te na krilima Mire Bilana i Marka Tomasa povela nakon 5 minuta 16:5. Šibenčani nisu imali odgovor na napad Vitamina pa su gosti otišli i na +13, no ipak uspijevaju do kraja prve dionice smanjiti na -9, što znači da je 25:16 za Zagrepčane. Slična priča nastavila se i u drugoj četvrtini gdje gosti kontroliraju rezultat pa na odmor odlaze s vodstvom 43:32. Drugo poluvrijeme Jolly bolje otvara u napadu te serijom 12-4, dolazi na -2 te ima i napad za izjednačenje, ali ga ne uspijeva realizirati. Cedevita se oporavila od te za njih negativne serije te ponovno uzima inicijativu pa u zadnju dionicu ulazi s 63:56. Taj minus je izgledao nadoknadiv za, u drugom dijelu raspoloženiji Jolly, no ekipa Veljka Mršića u posljednjih 10 minuta pokazuje svoju kvalitetu. Od 33.minute do kraja susreta obrana Cedevite limitira Jolly na samo 5 poena, što naravno Vitamini nisu propustili iskoristiti da u tom razdoblju dođu do nepremostive prednosti i osiguraju prvu pobjedu.

Timski učinak u napadu doveo je Cedevitu do pobjede u gostima, a najbolji strijelci s 13 poena su bili Toni Katić i Mirza Begić koji je dodao i 10 skokova te 3 blokade. Ivan Novačić zabio je 24 poena u porazu Jollyja. Sljedeća utakmica igra se u subotu u 17 sati.