Doigravanje A-1 lige: Zadar uzvratio Ciboni te izborio treću utakmicu

Zadar je na svom terenu došao do pobjede u četvrtfinalnoj seriji PH protiv Cibone te tako izjednačio u seriji na 1-1 čime je izborio odlučujuću, treću utakmici u Zagrebu.

U zanimljivoj prvoj četvrtini na početku se izmjenjivalo vodstvo, ali Zadar je polako preuzimao inicijativu te s 19:17 dobio dionicu. Cibona je bolje otvorila nastavak dvoboja s 13:5 serijom te povela s +6. Brzo su se vratili u egal domaći, ali Cibosi ipak s 32:30 odlaze na odmor. U drugom poluvremenu razliku na svoju stranu počinje raditi Zadar koji je s 9 uzastopnih poena došao do +11 prednosti u 26.minuti susreta. Zagrebačka ekipa je uoči posljednje dionice ipak smanjila na -5. Početkom tih zadnjih 10 minuta Vukovi smanjuju i na -2, ali dalje nisu mogli – serijom 12:2 Zadrani finiširaju ogled te dolaze do 68:56 pobjede.

Ivan Ramljak je s 20 poena i 8 skokova predvodio je ekipu Aramisa Naglića do pobjede, dok je Luka Žorić bio prvi čovjek Cibone s 22 poena i 6 skokova.

Zadar – Cibona 68:56 (19:17, 11:15, 22:15, 16:9)

Zadar: Marinković 2, Barać 13, Ramljak 20, Kovačević 6, Vladović 11, Jelenković, Jurica, Špaleta, Brzoja 4, Mazalin, Georgiev, Krajina 12.

Cibona: Reynolds 2, Šakić 8, Joksimović 4, Žorić 22, Rozić 10, Uljarević, Marinelli 3, Marić, Ćorić, Bošnjak 5, Ljubičić, Gospić 2.