Doigravanje A-1 lige: Šibenik demolirao Zagreb u gostima i prošao u polufinale

Šibenik je fantastičnom napadačkom predstavom došao do druge pobjede nad Zagrebom u četvrtfinalnoj seriji te prolazi u polufinale gdje čeka boljeg iz dvoboja Cibona-Zadar.

Obje ekipe su efikasno krenule u susret pa je tako već nakon 5 minuta bilo zabijeno 33 poena, točnije bilo je 18:15 za goste. No nije Šibeniku trebalo nakon dugo da se počne odvajati: napad Zagreba se izgubio u promašajima, a Građani su napravili seriju 12-2 i time zaključili prvu četvrtinu nakon koje imaju +14 vodstvo(36:22) A da domaći više ne dobiju nade za preokret, pobrinuli su se igrači Vladimira Anzulovića u drugoj dionici igre. Bilo je to novih nestvarnih 10 minuta u kojima je Šibeniku ulazilo gotovo sve što su zaputili prema košu, dok je Zagreb mogao samo promatrati kako prednost njihovih suparnika raste i raste. Šibenik je tako došao do 38 poena u toj četvrtini uz samo 5 promašaja iz igre pa je poluvremenu bilo nevjerojatnih 77:44.

Šibenčani su praktički nastavili u takvome ritmu i nakon predaha, a ovaj put smo vidjeli i nešto bolje domaće u napadu tako da smo do kraja gledali pravu  napadačku egzibiciju. U zadnju četvrtinu gosti ulaze s +34 što im omogućava da uvedu mlađe snage u igru pa su Mravi smanjili svoj minus, ali njihovi protivnici i dalje došli do uvjerljive 123:96 pobjede. Šibenik je imao čudesnih 65 % šuta iz igre te 62 % sa trice.

Kod Šibenika je bilo čak 6 igrača s dvoznamekastim brojem poena, a predvodio ih je Miralem Halilović s 19 poena i 7 asistencija. Zagrebu nije pomogao ni Luka Božić s 29 poena i 5 skokova.

Zagreb – GKK Šibenik 93:126 (22:36, 22:38, 26:30, 26:19)

Zagreb: Junaković 15, Vitali 8, Božić 29, Batur 17, Marčinković 20, Majcunić 2, Perić, Krapić 2, Macner 3, Palokaj

Šibenik: Pandurić 12, Ivanov 16, Petani 9, Siriščević 18, Halilović 19, Radovčić 7, Šarić 1, Andabaka 6, Badžim 15, Blaće 2, Turkyilmaz 6, Paić 12