Cresu pripale dvije drame protiv Crikvenice

Dupli košarkaški program izmeđi Cresa i Crikvenice ovoga je puta pripao otočanima.

Ovoga utorka je dvorana OŠ Frane Petrića ugostila kadete i juniore Cresa i Crikvenice. Cres je iz tog dvostrukog programa izašao kao apsolutni pobjednik, ali krenimo redom. Prvi su na teren izašli kadeti dvaju klubova. Crikvenica je u susret ušla kao blagi favorit, ali to nije značilo previše Cresanima koji su se na pravi način postavili na domaćem terenu. Semafor je nakon prvoga poluvremena pokazivao +4 za domaćina (36-32), ali onda se u trećoj četvrtini probudila Crikvenica koja je uspjela boljom igrom okrenuti stvari u svoju korist pred zadnju četvrtinu (46-47). Činilo se tada da će favorit ipak odnijeti pobjedu, ali Cresani su kada je trebalo dali sve od sebe u zadnjoj četvrtini što im je na kraju donijelo iznimno vrijednu pobjedu rezultatom 65-62. Opet je odličan bio Blažević sa 17 koševa. Kod Crikvenice je ponovno bio raspoložen Sven Car s 23 koša.

Juniori Cresa su imali jednako težak posao protiv svojih vršnjaka iz Crikvenice u zaostaloj utakmici županijske juniorske lige. Gosti su odlično otvorili susret (14-24) te se činilo da će Cresani imati velikih problema s gostima. No, već s početkom druge četvrtine su se stvari promijenile – Cres je preuzeo konce igre te u samo jednoj četvrtini uspio preokrenuti rezultat u svoju korist pred veliki odmor (31-19; 45-43). Nastavili su Cresani u istom ritmu u drugome poluvremenu, odbijajući svaki napad Crikvenice koja je tako morala u konačnici priznati novi poraz rezultatom 81-77. Kao i protiv Ri basketa, ponovno su zasjali Utmar i Pranjić. Utmar je ovoga puta bio najbolji strijelac momčadi s 31 košem, dok je Pranjić stao na 22. Kod Crikvenice je Paštar bio najbolji s 24 koša.

Za kraj spomenimo još da su i kadeti i juniori svoje pobjede posvetili teško ozlijeđenome Dini Salkoviću.

Cres – Crikvenica 65-62 (22-20, 14-12, 10-15, 19-15)

Cres: Dlačić 4, Bosnić, Ćurković, A. Kaštelan, N. Filipas 14, Lovrečić 14, P. Kaštelan 6, E. Salković, Blažević 17, B. Salković 10, K. Damijanjević;
Crikvenica: Bašić, Vukadin 8, Vilušić, S. Car 23, D. Car 13, Đipalo, Tomas 2, M. Car 4, Butorac 4, Bolješić 2, Maričić 6;

Cres – Crikvenica 81-77 (14-24, 31-19, 20-18, 16-16)

Cres: N. Filipas 2, Lovrečić, P. Kaštelan 7, L. Damijanjević 13 Utmar 31, Blažević, B. Salković 6, Pranjić 22;
Crikvenica: Domijan 17, Paštar 24, Vukadin, Vilušić, S. Car 18, Đipalo, M. Car 4, Pečaver 14, Divković 12, Bolješić, Maričić 4;