Cibona prejaka za Škrljevo u 4. prvenstvenom kolu

12240883_892341937527950_7459180440718447408_oČetvrto kolo A-1 lige donijelo je na Mavrince Cibonu, koja se na kraju očekivano pokazala previsokom preprekom za Škrljevo koje nažalost nije moglo ništa drugo nego upisati i svoj četvrti poraz u prvenstvu.

Od samog početka Cibosi su pokazivali svoju dominaciju nad domaćinima. Krenuli su sa serijom 11-2 da bi samu prvu četvrtinu na koncu završili također s 9 razlike. U drugoj dionici Škrljevo igra bolje te se uspijeva približiti Ciboni čak na minus dva najviše zahvaljujući poenima iz susreta u susret raspoloženog Davora Konjevića. No nažalost tu ponovno kreće zagrebačka ekipa. Cibona je od sredine druge četvrtine do predaha napravila novu seriju, ovaj put 19-8, pa Škrljevu nade za iznenađenje u drugom dijelu nije previše ostajalo.

Zaista nije bilo previše uzbuđenja u nastavku gdje je Cibona sve rutinski obavila. Vukovi na krilima Nika Slavice drže i lagano povećavaju svoju prednost koja doseže do +19, a sve to omogućilo je lagani završetak utakmice i odmor najbitnijih pojedinaca s jedne i druge strane. Za utjehu, Škrljevo je dobilo zadnju četvrtinu igre 15:14, no dovoljno za poraz od 74:92.

Davor Konjević opet je bio najbolji pojedinac kod Škrljeva s 22 poena, 4 ukradene lopte i 3 asistencije, dok je još jedini dvoznamenkasti kod Zelenih bio Ivan Vodopija koji je ubacio 18 poena. Cibonu su do pobjede vodili Željko Šakić s 17 poena i 8 skokova te Nik Slavica s 15 poena i 7 skokova.

Sljedeća utakmica Škrljeva je ona protiv najtežeg protivnika: Cedevite, no želimo igračima Škrljeva da bez obzira na sve dosad i dalje vjeruju u svoje sposobnosti i nadamo se da će prva pobjeda u A-1 ligi tako što brže doći.

Škrljevo – Cibona 74-92 (17-26, 22-28, 20-24, 15-14)

Škrljevo: Konjević 22, Marasović 6. Palčić, Stipčić 7, Vodopija 18, Boban 1, Cook 2, Dubelj, Juričić 5, Milekić 2, Radunić 4, Williams 7.
Cibona: Šakić 17, Marinelli 7, Bošnjak 5, Rozić 2, Gospić 13, Marić 4, Samac, Čorić 12, Johnson 10, Ljubičić 7, Slavica 15, Joksimović -.