Cibona poražena u 10.kolu Lige prvaka

Cibona je na gostovanju kod Sidigas Avellina doživjela sedmi poraz u Ligi prvaka i tako se sad njezine šanse za prolazak skupine svode na puku teoriju.

Cibosi su otvorili utakmicu s vodstvom, no do kraja prvih 10 minuta Avellino je preuzeo inicijativu te prvu četvrtinu dobio s 25:17. Upali su tada Zagrepčani u veliku krizu te su im tri minute trebale do postignu poene u drugoj četvrtini, a sve to talijanska momčad nije znala propustiti te se odvojila na dvoznamenkastu prednost. Nisu Vukovi uspijevali povezati konce svoje igre ni u drugom dijelu te je bio vidljiv velik umor od puno utakmica koje igraju, a tada su domaćini došli i + 20. Hrvatski predstavnik do kraja je nešto ublažio poraz , no nedovoljno da Avellino rutinski ne ostvari pobjedu rezultatom koji je na kraju glasio 75:57.

Ante Toni Žižić imao je 16 poena i 7 skokova za Cibone, dok je Emir Sulejmanović dodao 13 poena. Za Avellino najbolji je bio Levi Randolph s 18 poena. Cibona s omjerom pobjeda i poraza 3-7 trenutno zauzima pretposljednje sedmo mjesto na ljestvici, a u sljedećem kolu 3. siječnja gostuje kod Mornara iz Bara.

Sidigas Avellino Cibona 75-57 (25-17, 16-12, 23-21, 11-7)
Sidigas Avellino: Zerini 6, Ragland 11, Green 2, Esposito -, Leunen, Cusin -, Severini, Randolph 18, Obasohan 10, Fesenko 10, Thomas 15, Parlato 3.
Cibona: Reynolds, Šakić 2, Marinelli -, Marić 4, Ćorić 4, Šiško 3, Bošnjak, Rozić 3, Sulejmanović 11, Slavica 7, Joksimović 2, Žižić 16.