Cibona nanijela novi poraz Kvarneru na Kozali

Kvarner je na Kozali dočekao Cibonu koja nije imala problema protiv Riječana te im je nanijela 16.poraz u A-1 ligi rezultatom 98:86.

Snažno su krenuli Cibosi u ogled s 10-3 serijom, no Kvarner se nakon poena Maura Veljačića i Mate Vucića brzo vratio na 4 razlike zaostatka. Međutim, Kvarner je kao i inače radio dosta grešaka što ga je sprečavalo da se drži bliže gostima, a Cibona je već na tom početku pokazala riječkoj momčadi da neće dopustiti neku senzaciju. Zagrepčani su dolazili su dosta lagano do poena i nakon prve četvrtine vodili 27:18. Druga četvrtina ipak je krenula dosta dobro za Kvarner, Andrej Štimac i Mario Pešut svojim poenima doveli su domaće do zaostatka od jednog koša, no dalje nije išlo. Bivši dvojac Kvarnera Petar Marić i Paolo Marinelli upalio je motore u drugoj četvrtini te je njihovim krilima Cibona prije predaha došla do velikog +18 vodstva. Sve je jasno kad se zna da je Kvarner od 12. do 20. minute postigao tek 6 poena.

Treća četvrtina bila je čista rutina za Vukove koji su lako održavali veliku prednost, dok je Kvarner na donekle pristojnom minusu po običaju držao Veljačić. Cibona je nakon polaganja Bošnjaka u 22. minuti došla do svoje najveće prednosti od +24, a u zadnju dionicu ušlo se s vodstvom gostiju 75:53. Sredinom te četvrte četvrtine ekipa Marijana Mancea se pokrenula te počela smanjivati razliku. Bilo je naravno kasno za bilo kakav preokret, ali bilo je dobro vidjeti želju Riječana koji su ponajviše zahvaljujući Dinu Butorcu došli na konačnih -12.

Mauro Veljačić bio je naravno prvo ime Kvarnera s 20 poena, 5 skokova, 3 asistencije, no zabilježio je i 4 izgubljene lopte. Dino Butorac odigrao je vjerojatno najbolju partiju od dolaska u klub te ostvario 17 poena, 5 skokova te po 3 asista i ukradene lopte, a dvoznamenkast je bio još Mario Pešut(11 poena). Prvi strijelac Cibone bio je Andrija Ćorić s 16 poena. Novi izazov Kvarner, koji je i dalje zaglavljen na dnu ljestvice, čeka sljedeći četvrtak u Zagrebu kada gostuju kod Cedevite.

Kvarner 2010 – Cibona 86:98 (18:27, 13:22, 22:26, 33:23)

Kvarner 2010:  Barnjak -, Veljačić 20, Pešut 11, Butorac 17, Vucić 6, Antunović -, Kučan 4, Vidmar -, Vujičević 8, Miličević 7, Štimac 6, Kalpić 7.

Cibona: Reynolds 5, Šakić 0, Marinelli 9, Marić 13, Žorić 14, Ćorić 16, Bošnjak 11, Rozić 9, Sulejmanović -, Slavica 6, Joskimović, Gospić 15.