Cibona iščupala pobjedu protiv Zagreba

U zaostalome susretu 19. kola A-1 lige Cibona je u vrlo neizvjesnoj utakmici uspjela doći do pobjede protiv Zagreba rezultatom 91-87.

Zagreb je na papiru bio bitno oslabljen zbog neigranja Luke Božića te se činilo da ova utakmica neće moći ponuditi previše. Međutim, borbeni Mravi zatvorili su usta svim kritičarima. Krenuli su odlično u susret protiv Cibone, koja je ubrzo kaskala 9 koševa, 11-2.

Cibona, iako na papiru jaka, u stvarnosti je izvan forme. Ako se na to nadoda još loša klima oko kluba, dobije se vrlo loša krvna slika momčadi. Cibosi sreće nisu imali ni na početku susreta, jer je teren ubrzo napustio Reynolds

Cibona se do kraja četvrtine uspjela vratiti u egal te je do poluvremena čak i uzela vodstvo, +3 (45-42). No, mravi su opet pokazali karakter te su u trećoj četvrtini stisnuli obranu te poveli s +10 pred zadnjih 10 minuta. No, počeli su ubrzo plaćati danak konstantnom jahanju prve petorke, koja je polako počela gubiti svježinu te snagu. Cibosi to koriste te na krilima Bošnjaka, Joksimovića i Šakića okreću susret na svoju stranu te u konačnici i uzimaju pobjedu.

Šakić je bio prvo ime susreta s 29 koševa. Kod Zagreba je Marčinković susret završio s 19 koševa.

Cibona – Zagreb 91:87 (18:19, 26:23, 12:25, 35:20)

Cibona: Scott Reynolds, Željko Šakić 29 , Andrija Ćorić, Domagoj Bošnjak 11, Luka Žorić 11, Karlo Uljarević, Paolo Marinelli 4, Petar Marić, Emir Sulejmanović 4, Nebojša Joksimović 13, Ante Gospić, Marin Rozić 19
Zagreb: Martin Junaković 21, Toni Vitali 10 , Antonio Vlaić 6, Ivan Batur 16, Pavle Marčinković 19, Ivan Majcunić 12, Bruno Perić, Ante Krašić 3, Kruno Macner, Jan Palokaj

Photo by: KK Zagreb