Cibona i dalje ne zna za pobjedu u FIBA Ligi Prvaka

cibona-logo-default-vijest1Cibona je i u trećem susretu košarkaške Lige Prvaka ubilježila poraz. U napetoj završnici pod Tornjem Avellino je uspio doći do svoje treće pobjede te Cibonu ostaviti na začelju skupine.

Bez obzira što zbog ozljede nije igrao Ante Toni Žižić, Cibona se držala tokom cijele utakmice. Na poluvremenu bilo je +2 za Cibose, a tek u trećoj dionici igre talijanska ekipa uspijeva nadjačati Vukove te uoči zadnjeg dijela vode 4 razlike. U posljednje tri minute Avellino je ušao u dobitnoj situaciji, no Cibona uspijeva nadoknaditi -9 te u zadnjih pola minute ulazi s vodstvom 83:81 pogotkom Elijaha Johnsona. No odmah u sljedećem napadu Marques Green pogađa tricu i vodi Talijane na plus 1, a onda Johnson iz junaka postaje tragičar tako što promašuje napad za pobjedu Cibone.

Ne gledajući zadnji napad, Eliah Johnson odigrao je jako dobar susret te ubacio 22 poena i pridodao 3 asistencije, dok je Emir Sulejmanović imao 16 poena i 5 skokova. Kod Avellina najbolji je bio Adonis Thomas s 22 poena i 7 skokova.

Sljedeću utakmicu u Europi Cibona igra protiv crnogorskog Mornara iz Bara, a za dva dana u domaćem prvenstvu u Zagrebu će se s njima suočiti Kvarner 2010.

Cibona – Avellino 83-84 (18-18, 21-19, 21-27, 23-20)

Cibona: Šakić 15 (9sk), Marinelli 5, Marić, Samac -, Ćorić -, Johnson 22 (3as), Bošnjak, Rozić 8 (6sk, 3as), Sulejmanović 16 (5sk), Slavica 7, Joksimović 6 (4as), Gospić  4.
Avellino: Zerini, Green 11 (11as), Esposito -, Leunen 16 (5as), Cusin 2 (4as), Severini, Randolph 10, Obasohan 7, Fesenko 16 (9sk), Thomas 22 (7sk), Parlato -.