Cedevite do uvjerljive pobjede protiv MZT-a

logo-kk-cedevitaCedevita je nastavila pobjednički niz u Eurokupu. Peta uzastopna pobjeda došla je protiv makedonskog MZT-a u Zagrebu rezultatom 95:61.

Vitamini su od početka kontrolirali susret. Prvu dionicu dobili su s 26 :17 predvođeni efikasnim Bilanom, dok je tračak nade gostima došao u drugoj četvrtini. Tada MZT radi seriju 12-4 i uspijevaju otići samo s -6 na odmor. No u nastavku na terenu je postojala samo Cedevita. Amerikanci Boatright i James bili su nezaustavljivi u napadu, a u obrani je zagrebačka ekipa dozvolila samo 9 poena Makedoncima u trećoj četvrtini. Došli su na preko 20 razlike i opušteno mogli odigrati zadnju četvrtinu, a susret su završili s velikom pobjedom 95:61.

Najnovije pojačanje Cedevite Ryan Boatright bio je prvo ime ogleda s 20 poena i 3 asistencije, a Rashad James imao je 15 poena i 5 skokova. Miro Bilan dodao je 14 poena i 6 skokova. Hrvatski košarkaš Jure Lalić bio je najbolji kod MZT-a s 14 poena.

U sljedećem kolu Cedevita je slobodna, a u posljednjem kolu grupne faze gostuju kod Nižnjeg Novgoroda koji je večeras dobio Lietkabelis s 91:89.