Cedevita zabilježila drugi europski poraz

logo-kk-cedevitaCedevita je večeras protiv litavskog Lietkabelisa imala ovosezonsku premijeru u Eurokupu pred svojim navijačima. Nažalost, kao i u prvom kolu prije tjedan dana zagrebačka ekipa ponovno je razočarala te propustila upisati prvo slavlje.

Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Lietkabelisa, osim kratkog perioda u drugoj četvrtini kada je Cedevita uspjela ući u potpuni egal. Međutim, nakon izjednačenja Vitamini nisu uspjeli zabiti koš više od tri minute te to Litvanci koriste za seriju 12-0 te s rezultatom 48:37 odlaze na odmor. U drugom poluvremenu gosti imaju napadačku krizu što su naši predstavnici iskoristili došavši do vodstva od 1 razlike početkom zadnje četvrtine. No, nije to bilo dovoljno – Cedevita je pred kraj ponovno počela raditi greške u napadu, a igrači Lietkabelisa nisu propustili iskoristiti priliku za pobjedu te tricama rješavaju utakmicu u svoju korist, a s rezultatom 80:76.

Miro Bilan bio je najbolji strijelac Cedevite sa 16 poena, dok je mladi play Toni Katić ubacio 12 poena i podijelio 5 asistencija. Zygimantas Skucas najviše je namučio Cedevitinu obranu s 22 poena, dok je prekaljeni Krištof Lavrinovič pokazao kako zna igrati i u 37-oj godini skupivši 15 poena i 10 skokova. Zagrepčani su dopustili čak 63 % uspješnosti šuta za 2 poena gostima, dok su oni sami imali 40 %.

Sljedeću srijedu Cedevita igra treće kolo Eurokupa, a putuju u Skopje kod MZT-a koje je ovo kolo bilo slobodno. U drugom susretu ove skupine Gran Canaria svladala je Nižnji Novgorod 106:80.

Cedevita – Lietkabelis 76-80 (17-25, 20-23, 20-10, 19-22)

Cedevita: Krušlin 9, Katić 12, Babić 4, Žganec 11, Musa 2, Bilan 16, Stockton 3, Hopson 4, Begić 6, Dukan 3, Arapović 6
Lietkabelis: Madgen 11, Tarolis 6, Aukstikalnis , Williams 9, Rinkunas , D. Lavrinovič , Lukauskis 15, Leonavičius 2, Janavičius, K. Lavrinovič 15, Skucas 22