Cedevita uzela 12. Salkov memorijal

14495263_1201523903248678_5927431951637454478_nNakon tri dana velikih obračuna, kadeti Cedevite uspjeli su izaći kao konačni pobjednici 12. izdanja Memorijalnog turnira” Marijan Salamun – Salko”.

Na turniru su nastupale ekipe Cedevite, domaćina Ghia Staffa Pazina, riječkog FSV-a i Pallacanestro Trevisa. Odmah prvoga dana mogli smo svjedočiti napetim susretima, u kojima su se favoriti spašavali u zadnjim minutama susreta. Turnir su otvorili košarkaši Cedevite i Ghia Staffa. To je trebao biti lagani zadatak za Cedevitaše, ali naišli su na veliki na otpor domaćina. Prvotno vodstvo Cedevite od 15-6 istopilo se već do kraja prve četvrtine, koja završava vodstvom Pazinjana od pola koša, 17-16. Nastavili su domaćini u istome ritmu igrati sljedeće dvije dionice, gdje je njihovo vodstvo naraslo do solidnih +8. Međutim, Zagrepčani su se uspjeli u zadnjoj četvrtini probuditi i u dramatičnoj završnici ipak izboriti za prvu pobjedu na turniru, 75-72.

U drugome susretu dana FSV je morao priznati poraz od talijanskog Trevisa u zadnjim sekundama susreta. Riječanima je pripalo prvo poluvrijeme, gdje su dominirali protiv Talijana, koji nisu imali odgovor na njih. Međutim, krajem treće četvrtine košarkaši Trevisa su se polagano počeli vraćati u utakmicu.  To je kulminiralou zadnjoj četvrtini, njihovim prelaskom u vodstvo pola minute prije kraja. U zadnjem napadu FSV-a Riječaninu Koliću izašla je lopta iz koša, ali sutkinja Cvijanović dosuđuje dva bacanja. Nažalost, pogađa jedno bacanje za slavlje gostiju iz Trevisa, 89-88.

Drugoga dana uslijedile su uvjerljivije partije Cedevite i malo manje Trevisa. Cedevita je potopila riječki FSV s nevjerojatnih 47 razlike, 96-49. FSV se  držao u prvoj četvrtini, međutim u ostale tri četvrtine nije imao šanse protiv atomskog napada Cedevite te su morali priznati da je razlika u kvaliteti prevelika.

Talijani su se isto, kao i protiv Riječana, mučili tri četvrtine susreta, ali Ghia Staff je opet bila previše impresionirana renomeom protivnika da bi susret zaključila svojim slavljem. Benetton je u zadnjoj četvrtini opet uspio izbrisati izgrađenu prednost protivnika i s mukom uzeti drugu pobjedu na turniru, 58-53.

Zadnji dan nam je ponudio bitke za prvo i treće mjesto. Cedevita je ušla s istim intenzitetom kao i dan prije, u utakmicu protiv Trevisa. Riješili su se napetosti odmah u prvoj četvrtini , gdje su potopili sve nade Talijana odličnom obranom i napadom, koji ih je odveo do velikih +20, 25-5. Košarkaši Trevisa pokušali su se vratiti, ali nisu uspjeli dobiti nijednu četvrtinu protiv goropadnih Zagrepčana, koji su napokon mogli započeti svoje veliko slavlje.

Turnir su zatvorili košarkaši domaćina i FSV-a. Riječani su poslije mirne prve četvrtine, otključali svoj atomski napad i bez gledanja nazad otišli na velikih +19! Domaćini su se uspjeli pribrati, ali nisu imali dovoljno snage da do kraja uzmu utakmicu u svoje ruke. Konačnom pobjedom 73-67, Riječani su zaslužili treće mjesto na turniru.

Dodatne note: turnir je otvorio gradonačelnik Pazina Renato Krulčić te je drugoga dana tradicionalno bio posjet grobu pokojnog Salka, a navečer “stručni razgovori trenera i stožera ekipa”.

Za MVP-a turnira je proglašen Karlo Lukačić iz Cedevite, dok je titulu najboljeg domaćeg košarkaša uzeo Mauro Levak.

Odličan turnir, koji je već najavio da sljedeće godine možemo očekivati samo još bolje i jače izdanje!

KK GHIA STAF PAZIN – KK CEDEVITA ZAGREB 72 – 75 (17-16, 19-17, 20-15, 18-25)

PALACANESTRO TREVISO – KK PSV RIJEKA 89-88 ( 18-20, 20-27, 28-26, 23-13)
KK GHIA STAF PAZIN – PALACANESTRO TREVISO 53-58 ( 16-17, 13-6, 11-16, 13-19)
KK CEDEVITA ZAGREB – KK PSV RIJEKA 96-49 ( 18-17, 23-6, 30-12, 25-19)
KK CEDEVITA ZAGREB – PALACANESTRO TREVISO  79-53 ( 25-5, 16-11, 28-22, 19-15)
KK GHIA STAF PAZIN – KK PSV RIJEKA – 67-73 ( 11-10, 12-32, 25-15, 19-16)