Cedevita do uvjerljive prve pobjede u Eurokupu

Vitamini su osjetili slast pobjede u Europi.

Usprkos  vrlo solidnome sastavu gostujuće MoraBanc Andorre, Cedevita je u svome Domu Sportova od početka pokazala tko je gazda. Zalihu od 8 poena nakon prve četvrtine Andorci su uspjeli smanjiti za 2 poena do odmora, ali to je bilo više manje to od njih. Igrači Jurija Zdovca na američki pogon Nicholsa, Murphyja i Cherryja projuhali su drugim poluvremenom te ni u jednom trenutku nisu dali gostima da im se približe. Cedevita je tako nakon dva početna poraza upisala konačno i slavlje, a rezultatom 91:73.

Cedevitu je do pobjede vodio Demetris Nichols s 20 ubačaja, dok je Kevin Murphy dodao 18 poena i 4 skoka. Goste je vodio Przmenek Karnowski s 11 poena. Sljedeće srijede Cedevita će u Eurokupu ugostiti Uniks Kazan.

Photo by: KK Cedevita