Cedevita umalo do iznenađenja u Istanbulu

Nakon domaćeg poraza od Torina, Cedevita je bila na rubu senzacije u Istanbulu, no nije mogla izdržati do kraja te je bivši euroligaš nanio drugi poraz hrvatskom prvaku.

Cedevita je od samog početka krenula jako te su u prvoj četvrtini uspjeli doći i do 24:15 vodstva, dok su na odmor, nakon završne serije od 16-8 otišli s čak 11 razlike u svoju korist. Timska igra Vitamina bila je na startu enigma za momčad Davida Blatta, no jaki Turci ipak se s vremenom vraćaju u igru. Početkom zadnje dionice Darussafaka se nakon samog početka vraća u vodstvo(66:65), ali naš predstavnik nije se predao već se nastavilo igrati koš za koš. U zadnju minutu nakon poena Cherryja zagrebačka momčad ulazi s -1. Johnson pogađa dvicu za +3, međutim raspoloženi Cherry s nova dva poena smanjuje na minimalan zaostatak.

Bilo je ostalo tek 20 sekundi do kraja pa su morali Vitamini slati domaće na bacanja. Johnson tamo na sreću promašuje oba i Cedevita ima šansu za slavlje, ali Murphy nije precizan 5 sekundi prije kraja i tu je priči bio kraj – Darussafaka odnosi 85:83 pobjedu.

Kevin Murphy nije mogao pogoditi za pobjedu, ali je zato bio prvi strijelac Cedevite s 17 poena čemu je dodao i 5 skokova, dok je njegov sunarodnjak Will Cherry imao 15 ubačaja. Scottie Wilbekin predvodio je tursku momčad do pobjede s 23 poena i 5 asistencija.