Cedevita stigla do druge europske pobjede

logo-kk-cedevitaCedevita je večeras u 4. kolu Eurokupa ugostila ruski klub Nižnji Novgorod te na krilima odličnog Pierrea Jacksona uspjela ubilježiti drugu uzastopnu pobjedu.

Vitamini su u utakmicu krenuli nešto lošije od Rusa, a u igri ih je od početka držao Jackson koji se pokazuje najboljim pojačanjem Cedevite ove sezone. 33:23 bio je rezultat prve četvrtine za Nižnji Novgorod, a prednost od 10 razlike zadržali su do predaha. Početkom drugog poluvremena gosti održavaju dvoznamenkastu razliku, ali pred kraj treće dionice Cedevita ubacuje u višu brzinu. Rashad James slobodnim bacanjima i Jackson s 5 pogodaka zaredom stavljaju Zagrepčane u vodstvo prvi put nakon samog početka utakmice, a od tog trenutka Cedevita je jednostavno odjurila naprijed serijom 24-11 te okončala utakmicu s 92:77.

Pierre Jackson ponovno je imao fenomenalnu europsku predstavu: završio je s 38 poena i 5 asistencija s odličnim šutom iz igre 13-17. Miro Bilan je također ponudio odličnu partiju s 18 poena i 11 skokova. Ivan Strebkov bio je najbolji pojedinac gostiju s 22 poena i 8 skokova. Gosti su izgubili čak 12 lopti više što je Cedevita itekako znala iskoristiti.

Hrvatski predstavnik u naletu sada ima omjer 2-2, a u sljedećem kolu u Zagrebu ih čeka Gran Canaria koja je večeras nadvisila MZT s 98:75.

Cedevita – Nižnji Novgorod 92-77 (23-33, 19-19, 16-14, 33-11)
Cedevita: James 4, Krušlin 4, Katić, Babić 6, Žganec 4 , Musa 4, Bilan 18, Begić 4, Tomas 9, Arapović 1, Jackson 38p.
Nižnji Novgorod: Boynton 12, Kane 15 , Gudumak 2, Viktorov, Vene 8, Uzinskij -, Strebkov 21, Popov 2, Zverev, Bristol 6, Jakovics 11.