Cedevita razbila oslabljeni Alkar

U zaostalome dvoboju 12. kola A-1 lige, B momčad Cedevite je potopila sinjski brod “Alkar” rezultatom 111-71.

Alkar je u susret ušao bez pridošlih igrača te nije imao velika očekivanja od ove utakmice. Vitamini su se raspištoljili na svojem domaćem terenu te su već u prvoj četvrtini imali velikih 30-14. Kad se mislilo da ne može gore po Alkar, mladi igrači Cedevite odlučili su pokazati svojem treneru da mogu još jače stistnuti te su drugu dionicu dobili s nevjerojatnih 40-10. Međutim, Sinjani su cijelo vrijeme rotirali istih sedam igrača te nisu mogli pružiti dostatan otpor Cedeviti.

Drugo poluvrijeme je bila samo formalnost za obje strane te uzbuđenja na terenu više nije bilo. Roko Rogić za pobjednike je upisao 21 poen, pet skokova i devet asistencija, Musa je ubilježio 20 poena, dva skoka i tri asistencije, Lovro Buljević 18 poena i osam skokova, Filip Bundović 12 poena i šest skokova, a Darko Bajo (2 skoka) i Markus Lončar (4 skoka) zabili su po 11 poena. Kod Alkara je Hrvoje Vučić utakmicu završio s 25 poena i 10 skokova, a Martin Bilandžić ubilježio je 19 poena i sedam skokova.

Lovro Buljević je bio zadovoljan prikazanim na terenu te je prenio svoje zadovoljstvo u danim izjavama “Dva tjedna smo se spremali za utakmicu i dobro smo trenirali. Mislim da je ovo rezultat koji je posljedica toga. Ovo je dosad moja najbolja utakmica u Cedeviti, tako da sam jako zadovoljan.”

Cedevita – Alkar 111:71 (30-14,40-10,26-28,15-19)

Cedevita: Bajo 11, Zebić 2, Katić -, Lončar 11, Babić 3, Bundović 12, Žganec 6, Musa 20, Buljević 18, I.Vučić 7, Rogić 21

Alkar: Boban 9, Dominović -, Zuljević -, Zupić -, Gaurina 12, Bilandžić 19, Jurela -, F.Vučić -, H.Vučić 25, K.Vučić 6