Cedevita potvrdila drugo mjesto u skupini A!

Cedevita je uspjela u infarktnoj završnici uzeti bodove Nižnji Novgorodu te potvrditi svoje drugo mjesto u skupini A Eurokupa.

Odlično je otvorila Cedevita utakmicu te je na krilima Bilana napravila uvodnu seriju od 10-2. Bilanovoj dominaciji pod koševima se priključio i Žganec te je Cedevita zahvaljujući njima uspjela napravit veliku prednost od +12, 24-12. Druga četvrtina nije nam ponudila ništa novo te je Cedevita na odmor uspjela otići s respektabilnih +11 (42-31).

Treća četvrtina opet je prošla u znaku ekipe Cedevite, koja je uspjela doći do najvećih +15, ponajviše zahvaljujući Tomasu. Međutim, u zadnjoj dionici igre, stvari su se počele mijenjati. Nižnji se uozbiljio te se opasno počeo približavati Cedeviti. U zadnjim minutama susreta preko trice Boyntona, Novgorod dolazi do izjednačenja (82-82), ali Cedevita je ostala prisebna u napadu te je imala malo sreće u obrani (izgubljena lopta Boyntona). Rashad James i Miro Bilan su svaki s jednim pogođenim slobodnim zaključili konačnu pobjedu Cedevite rezultatom 84-82.

Miro Bilan zračio je optimizmom nakon završetka utakmice: “Mogu pohvaliti sve naše igrače i stožer. Dobro smo se pripremili. Odigrali smo jako dobro cijelu utakmicu. Nažalost, malo smo nepotrebno zakomplicirali na kraju, ali sve u svemu ja sam zadovoljan i možemo se s jednim optimizmom nadati daljnjem ždrijebu.”

Najzaslužniji za trijumf Mršićeve momčadi bili su Marko Tomas sa 20 koševa i šest skokova, Miro Bilan sa 19 poena i šest skokova, te Rashad James sa 15 koševa. Domaću momčad je s 31 košem predvodio Kenneth Boynton, dok je bivši igrač Cedevite Tomislav Zubčić ostao na pet koševa.

Prvaci Hrvatske u Top 16 će igrati u H skupini s Valencijom (1. u D skupini), Albom (3. u B skupini) i Unicajom (4. u C skupini).