Cedevita neuspješno krenula u europsku avanturu

Cedevita je u prvoj utakmici nove sezone Eurokupa upisala poraz na domaćem terenu od Fiat Torina.

Vitamini su bolje odigrali prvo poluvrijeme te su šutevima s distance većim dijelom uspjeli prednost držati na svojoj strani. S +8 točnije vodstvom 47:39 Cedevita odlazi na predah. No onda slijedi veliki pad hrvatskog prvaka – šut je prestao služiti igrače Jurja Zdovca, a Torino serijom 17-8 krajem treće dionici prelazi u vodstvo. U posljednjih 10 minuta presudila su slobodna bacanja koja domaćima danas ipak nisu išla te su smireniji Talijani na kraju uspjeli stići do 86:83 slavlja.

Demetris Nichols imao je 17, a Andrija Stipanović 15 poena u porazu Zagrepčana. Trevor Mbakwe ubacio je 20 poena za pobjedu Torinu. Sljedeće kolo Cedevita ide na noge Davidu Blattu i Darussafaki u Istanbul.

Cedevita – Torino 83:86 (17:18, 30:21, 14:23, 22:24).

Cedevita: Ukić 9, Krušlin 12, Johnson 2, Katić -, Bajo -, Nichols 17, Slavica -, Žganec 2, Musa 11, Cherry 8, Stipanović 15, Murphy 7.

Torino: Garrett 17, Parente -, Vujačić 9, Poeta -, Stephens -, Patterson 15, Washington 8, Okeke -, Jones -, Mazzola 5, Mbakwe 20, Ianuzzi 12.