Cedevita doživjela novi poraz u Eurokupu

Cedevita je ispala iz Eurokupa nakon što je doživjela četvrti poraz u Top 16 fazi od Valencije u gostima rezultatom 71:58.

Valencija je ušla u ogled s 9-0, ali Cedevita onda radi seriju 19-6 te ima vodstvo nakon prvih 10 minuta. U tijesnoj bitci u drugoj dionici Valencija je uspjela izboriti minimalnu prednost prije predaha, no u nastavku počeli su odmicati Cedeviti. Vitamini su u posljednjih 10 minuta ipak uspjeli ući s dostižnim zaostatkom od minus 6, približili se na minus 4, ali ipak nisu uspjeli preokrenuti susret u svoju korist te je domaćin slavio s 13 razlike.

Miro Bilan bio je prvo ime Cedevite sa 17 poena, 9 skokova i 2 asistencije, dok je John Shurna upisao 11 poena i 3 skoka.  Pierre Oriola s 13 poena i Fernando San Emeterio s 11 ubačaja predvodili su slavljeničku ekipu.

Kako je Unicaja danas dobila Albu, sve nade Cedevite za prolazak dalje su nestale. Posljednju utakmicu u Eurokupu Cedevita igra sljedeće srijede protiv Unicaje u Zagrebu.