Cedevita i Cibona ne mogu izgubiti na pripremama

cedevita-tajfun1

Najbolji hrvatski klubovi nastavljaju s odličnim igrama u predsezoni, gdje još uvijek ne znaju za poraz.
Aktualni prvak Cedevita, završila je svoje pripreme u Sloveniji s dvije uvjerljive pobjede. Prva žrtva bio je Zlatorog Laško. Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, u kojem su slovenski košarkaši pokazali zube Cedeviti, ali u druge dvije četvrtine Cedevitaši su ubacili u višu brzinu i došli do sigurne pobjede od 98:79. Scotty Hopson s 18 i Filip Krušlin s 16 koševa vodili su Cedevitu do pobjede.

Drugi u redu za poraz stajao je Tajfun. Izabranici Veljka Mršića od početka su krenuli jakim tempom, na koji slovenski košarkaši nisu imali odgovor. Rezultat igre u kojoj jedna momčad dominira na obje strane terena je uvjerljiva pobjeda s 53 razlike, 96-43. Scotty Hopson pokazao je i u ovoj utakmici da je njegovo dovođenje pun pogodak, te je predvodo Cedevitu s 17 koševa. Istaknuo se i Duje Dukan s 11 koševa i 3 skoka.

Cibona s druge strane, nakon početne pobjede protiv Eniseya, odigrali su prvo još jednu utakmicu protiv osvete željnog ruskog prvoligaša. Utakmica je skoro bila čista preslika prve, osim manje pobjedničke razlike u korist Cibone, 79-73. U prvoj četvrtini nisu dali zraka Eniseyu te su već na početku s vodstvom od 23:8 riješili utakmicu. Ante Žižić predvodio je Cibose s 25 poena, dok je Amerikanac Elijah Johnson u svojem debiju zabio 19 poena.

Drugu utakmicu igrali su protiv slovenske Olimpije na njihovom terenu. Slovenci su utakmicu držali u egalu prve dvije četvrtine, ali onda Šakić diže razinu svoje igra na jednu višu razinu te Cibonu te svoje suigrače odvodi do nove pobjede, s rezultatom 75-58. Željko Šakić susret je završio s 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Od ostalih opet se istaknuo Ante Žižić s doubledouble učinkom, 15 koševa i 10 skokova.

Ako nastave s ovakvim igrama, utrka za prvaka mogla bi biti puno neizvjesnija nego što su mnogi mislili.