Cedevita do četvrte pobjede u napetoj završnici

logo-kk-cedevitaU 7.kolu Eurokupa Cedevita je gostovala u Litvi kod Lietkabelisa te uzela minimalnu pobjedu 69:68 osvetivši se tako domaćinima za poraz u Zagrebu.

Tokom prve četvrtine bilo je puno izmjena vodstva, no Cedevita je uspjela dobro krenuti i dobiti početnu dionicu 16:17.  U nastavku se krenulo u istom tempu, a onda je pred kraj prvog poluvremena Marko Tomas poveo Cedevitu u seriju 13-6 te do +7 prednosti prije odlaska na predah. Poslije pauze Vitamini su nastavili s dobrim napadačkim ritmom, imali su i +14, no domaćini pred kraj treće četvrtine počinju sustizati prednost Zagrepčana. Izjednačili su rezultat 4 minute prije kraja pogotkom Lavrinoviča. No onda su gosti pokazali smirenost: Luka Babić pogađa dvicu, a Tomas tricu za +5. Ben Magden zabijao je trice za Litvance, no bilo je prekasno. Tomas je slobodnima potvrdio četvrtu pobjedu Cedevite u Eurokupu, a domaćini su za kraj ubacili samo još jednu utješnu tricu.

Marko Tomas opet se pokazao ključnim čovjekom Cedevite: zabio je bitne poene na kraju i završio ogled s 23 poena. Marko Arapović imao je 11 poena i 6 skokova. Cedevitu nije ni poremetio odlazak razigravača Pierrea Jacksona u NBA D-ligu, a debi novog playa Ryana Boatrighta očekuje se u sljedećem kolu Eurokupa. Najbolji strijelac Lietkabelisa bio je Krištof Lavrinovič s 16 poena.

Nakon početnih 0-2, Cedevita sada ima omjer 4-2 i osigurala je Top 16 Eurokupa, a u tako odličnoj formi u sljedećoj europskoj utakmici u Zagrebu čekaju makedonski MZT

Lietkabelis – Cedevita 68-69(16:17, 16:22, 16:14, 20:16)

Lietkabelis: Magden 15, Tarolis 3, Aukstikalnis, Williams 5, Rinkunas, D. Lavrinovič, Lukauskis 10, Leonavičius , Janavičius 5, K. Lavrinovič 16, Galdikas 4, Škucas 8.

Cedevita: James 5, Krušlin, Katić 2, Babić 10, Žganec 2, Musa 2, Bilan 9, Shurna, Begić 5, Tomas 23, Arapović 11.