Budućnost nadjačala Cibonu na ABA superkupu

Cibona nije mogla protiv Budućnosti u četvrtfinalu premijernog izdanja ABA superkupa.

Crnogorska momčad bolje je otvorila susret te već nakon par početnih minuta preuzela inicijativu, uspjela stvoriti i dvoznamenkastu prednost, a nakon prvih 10 minuta vode 27:21. Međutim, šuterski raspoložena Cibona vraća se ponajviše tricama u susret te je nakon pogodaka Novačića i Bošnjaka u vodstvu 49:47 na odmoru. Nastavilo se u istom napadačkom ritmu za Zagrepčane u nastavku susreta, uspjeli su nadodati još poena na svoje vodstvo i voditi s deset razlike 13 minuta do kraja, no onda smo svjedočili povratku Budućnosti. U preostalom vremenu uspjeli su Podgoričani zabiti 38 poena, a s tri trice zaredom u zadnjoj dionici prelomili su susret u svoju korist i stigli do pobjede rezultatom 96:90.

Nikola Ivanović s 18 te Danilo Nikolić s 17 poena predvodili su pobjednike, dok su Ivan Novačić s 20 poena i Melvin Cleveland s 18 poena imali vrlo dobar službeni debi u dresu Vukova, ali nije pomoglo da se dođe do pobjede. Momčadi su zabile ukupno 25 trica s jednom više za Cibonu, no bolju kontrolu lopte imali su Crnogorci s 4 izgubljene lopte manje i 5 stealova više.

Photo by: ABA liga