Briljantna Matijević odvela ŽKK Kvarner do nove pobjede

U drugome kolu ženske kvalifikacijske lige Kvarner je uspio ostvariti novu pobjedu. Ovoga puta je žrtva bila Mursa, koja je pala na svojem terenu rezultatom 51-76.

Igračice Kvarnera odlično su ušle u susret (12-2) te nisu dopuštale u nijednom trenutku domaćinu da uhvati svoj ritam igre. Do kraja četvrtine ipak je Mursa uspjela doći do daha te zatvrotii četvrtinu sa “samo” -10, 13-23. Međutim, njihova sve bolja i bolja igra se prenijela u drugo poluvrijeme te su na krilima Đukić i Šarlije uspjele doći na samo -4, 29-33.

Mursa se još držala na nogama početkom treće četvrtine, ali na vidjelo je počela izlaziti Kvarnerova kvaliteta, koji je ubrzo pobjegao domaćinu s nekoliko mini serija na +17, 38-55. Zadnja četvrtina ponudila nam je još dobre riječke igre u oba smjera te je ubrzo slavlje moglo zaočeti za gošće.

Briljirala je Katarina Matijević koja je susret završila s 24 koša te čak 19 skokova. Valentina Galušić isto se mogla pohvaliti svojim brojkama jer je susret završila s 21 košem i 7 asistencija. Đukić je s 18 koševa predvodila domaćina.

Mursa – Kvarner 51-77 (13-23, 16-10, 9-22, 13-21)

Mursa: Pfeifer 2, Šola 5, Vujić 4, Blaževac 2, Šarlija 10, Čurčić, Meštović, Srk, Đukić 18, Matijević 6, Vuksanić, Obradović 4
Kvarner: Matić, Marošević 4, Vlahović, Plavljanin 4, Purina 14, Matijević 24, Lešnjak, Waterloh 9, Bešlić, Lusičić, Gal, Galušić 21