Božić potopio Kvarner usred Zagreba

2017. godina nije najbolje počela za Kvarner 2010, koji nastavlja nizati poraze. Ovoga puta je koban bio Zagreb, koji je utišao neveru s Kvarnera rezultatom 96-75.

Odmah je na samom početku zagreb krenuo sa serijom 7-0. Simbol te serije bila je Vlaićeva banana Vuciću. Riječani su se nakon toga uspjeli presložiti svoje redove, ali nikako nisu mogli uhvatiti priključak za Zagrebom. Zagreb je već u šestoj minuti susreta prijetio odlaskom na čak 13 razlike (21-10), ali na vrijeme se Kvarner trznuo te je na krilima Miličevića i dueta Pešut-Butorac zatvorio prvu dionicu s zaostatkom od jednog koša, 21-20.

Kvarner je u drugu dionicu ušao s pet uzastopnih promašaja u napadu, ali na njihovu sreću Zagreb nije uspio napraviti veću štetu u tom početnom periodu (24-20). Miličevič je svojom drugom tricom na susretu razbio napetost u napadu te je pokrenuo Kvarner, koji se uhvatio u koštac s domaćim sastavom na terenu. Međutim, točno na polovici druge četvrtine košarkaši Kvarnera zaboravili su kako igrati košarku te su dopustili Zagrepčanima da naprave ogromnih 17-2 te da na poluvrijeme otiđu s rezultatom 47-32.

Nastavio je Zagreb u istom ritmu nakon odmora, ali Kvarner 2010 se uspio pribrati. Pokušavali su gosti spasiti što se može iz ovog susreta, ali nisu imali rješenja za fantastičnog Luku Božića. Zagreb se nastavio odvajati te mu nije dugo trebalo da poveća svoju prednost na ogromnih 20 koševa (61-41). Veljačić i društvo nastavili su se boriti do samoga kraja, ali spasa od uvjerljivog poraza nije bilo.

Luka Božić bio je igrač utakmice s zavidnom statistikom: 29 koševa, 6 skokova i 8 asistencija. Marčinković i Batur isto su bili odlično raspoloženi te su utakmicu završili s 24 te 19 koševa. Kod Kvarnera,  Ivan Miličević je odigrao na visokoj razini te je susret završio s 17 koševa. Štimac mu je najviše pomogao s 14 postignutih koševa. Mauro Veljačić nije imao svoj dan protiv Zagreba te se morao zadovoljiti s 5 koševa i 5 asistencija.

Zagreb – Kvarner 2010 96-75 (21-20, 26-12, 22-19, 27-24)

Zagreb: Majcunić 8, Batur 19, Marčinković 24, Božić 29, Vitali 4, Junaković 5, Perić 1, Macner, Palokaj, Vlaić 6

Kvarner 2010: Veljačić 5, Štimac 14, Vujičević 2, Miličević 17, Pešut 12, Butorac 8, Barnjak 4, Kučan 11, Vucić 2, Antunović.