Bilalović i Andabaka riješili problem zvan Pula 1981

Gradski derbi prošao je bez prevelikih uzbuđenja.

Istrauni se u četvrtome kolu doslovno poigrao s Pulom 1981 koju je nadigrao s rezultatom 91-74. Od samoga početka mogli smo svjedočiti pravoj kanonadi s obje strane koja je više išla na ruku domaćinu koji je ipak raspolagao s više oružja u svojem arsenalu te što je još bitnije, s više igrača. Tako je nakon prve četvrtine rezultat glasio velikih +14 za Istrauni, 34-20. Može se reći da je Pula 1981 tu izgubila utakmicu s obzirom da nije mogla obrambeno nikako odgovoriti na igru Istraunija, a pogotovo na Matiju Bilalovića koji je pogađao sve što mu se nudilo. Njemu priključite još iskusnog Sašu Gligorovića te mladog Kristijana Andabaku i za rezultat dobivate +21 na poluvremenu za Istrauni, 60-39.

Zahvaljujući izgrađenome vodstvu, Istrauni si je mogao dopustiti stavljanje noge na kočnicu u druge dvije četvrtine koje su odrađene reda radi.

Matija Bilalović te Kristijan Andabaka susret su završili s 21 postignutim košem, dok je kod Pule usamljen u napadu bio Ante Đugum s 26 koševa.

Istrauni – Pula 1981 91:74 (34:20, 26:19, 14:15, 17:20)

Istrauni: Šimović 15, Gligorović 15, A. Grašo 9, Bilalović 21, Andabaka 21, Šljuka 6, Šamija, P.Grašo 2, Milivojević, Brzica 2, Ćosić
Pula 1981: Dojkić 2, Đugum 26, Blažević 3, Dubroja 10, Anderson 13, Perdija 3, Malagić, Božić 13, Percan 4, Zvijerac, Kondić, Grgić