Belišće porazilo izmoreni Šanac

Belišće je bez većih problema u kvalifikacijskoj ligi došlo do uvjerljive pobjede nad Karlovcem 91-72.

Karlovac jednostavno ne može doći do predaha u kvalifikacijskoj ligi. Ozljeda za ozljedom ne daju Bašoviću da dođe do sna od razmišljanja kako složiti, čak ne više i rotaciju, nego startnu petorku. Za ovaj susret nije mogao računati ni na Gilberta i Bebera te je već na samome početku susreta bilo jasno da Karlovac u ovome susretu nema što tražiti jer besmisleno bi bilo pritiskati igrače (svih šest) za bodove koji neće imati na kraju previše značenja.

Međutim, bez pritiska na leđima su košarkaši Karlovca odigrali dobro prvo poluvrijeme u kojem nisu dali domaćinu da se odlijepi na veću razliku. Prvu četvrtinu su otvorili serijom 4-10, ali Belišće se ubrzo pribralo te je prie kraja četvrtine preuzelo vodstvo. Dario Gazić i Antonio Kraljić držali su Karlovac iznad vode te su uz pomoć mladih snaga i Požara u drugoj četvrtini odvodili Karlovac na nekoliko koševa prednosti. Općenito je druga četvrtina bila dosta promjenjiva te je Belišće ipak bilo sretnije te je na veliki odmor otišlo s +1, 47-46.

U drugom poluvremenu Karlovac je neminovno počeo gubiti korak za domaćinom koji je imao ono što Šanac nije: široku klupu. Lagodno su treću četvrtinu dobili 25-16 te su posao zaključili u zadnjoj s 19-10 za konačnih 91-72.

Kraljić i Gazić su kombinirali za 38 koševa kod Karlovca (19/19). Kod Belišća je najbolji bio Boras s 27 ubačaja.

Belišće – Karlovac Šanac 91-72 (21-20, 26-26, 25-16, 19-10)

Karlovac Šanac: Mataković 8, Gazić 19, Kraljić 19, Škrtić 13, Požar 1, Josipović 2
Belišće: Boras 27, Cerjak 2, Gradinjanin, Soldo, Bičvić 26, Vidaković 16, Markota, Đolić, Preglej 4, Šarić 16, Funtak.