Atomska Cedevita pobijedila Jolly za novu titulu Kupa “Krešimir Ćosić”

Košarkaši Cedevite četvrti su put zaredom osvojili Kup “Krešimira Ćosića”. Ovoga puta im je za trofej bila dovoljna pobjeda nad Jolly-em, 102-66.

Vitamini su odmah u prvoj četvrtini pokazali zašto ih se smatra uvjerljivo najboljom momčadi u Hrvatskoj. U reketu su dominirali Bilan i Žganec, koji su bez problema kontrolirali napadački i obrambeni skok, što je rezultiralo s puno napada za Cedevitu, koja to nije propustila iskoristiti. Jolly se držao sve do sredine prve četvrtine (10-16), ali tada se Cedeviti otvara na perimetru (4/6 trice), što rezultira bijegom na +13, 30-17. Kod Jolly-a je jedino bio raspoložen Scott, ali on sam nije mogao protiv cijele suparničke petorke. Obrana Cedevite u potpunosti je zaustavila ponajbolje igrače Jolly-a, Novačića i Bilinovca, koji su bili nevidljivi u napadu.

Druga četvrtina ponudila nam je nadmoć rezervne petorke Cedevite, koja je održavala stečenu prednost te ju je i uspjela povećati za četiri koša do poluvremena, 48-31. U drugom poluvremenu, Jolly je nastavio davati sve od sebe, ali nažalost sve je u ovom susretu bilo na strani Cedevite, koja je nastavila opravdavati status favorita u ovoj utakmici. Zahvaljujući prednosti iz prvog poluvremena, Vitamini su se malo opustili što je Jolly predvođen Pennom uspio iskoristiti da smanji svoj zaostatak, ali na njihovu žalost, opuštanje u redovima Cedevite je bilo kratkoga vijeka. Do kraja dionice, vratila je Cedevita svoju prednost na +17 , da bi onda igrači s klupe u zadnjoj četvrtini pokazali veliku želju za igrom, što je rezultiralo uvjerljivom pobjedom u konačnici za Cedevitu, 102-66.

Veljko Mršić sipao je komplimente na račun svih poslije utakmice „Iskoristio bi ovu priliku da čestitam svojim igračima što su odigrali jako dobar turnir. Čestitao bih organizatorima, na jako dobro organiziranom turniru, kao i Jolly JBS-u na dobroj igri i na tome što se plasirala u finale i pokazala zašto je prvak u hrvatskoj ligi. Moji dečki su danas odigrali jako dobru utakmicu, osim onog jednog dijela na početku treće četvrtine. Poslije je bilo jako dobro. Mislim da smo pokazali dobru košarku i da su gledatelji mogli uživati i u dvorani i na malim TV ekranima“

Ryan Boatright sa 16 i Marko Tomas sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Michaelyn Scott i Bruno Markulin sa po 13 ubačaja bili prvi strijelci Jollyja.

Cedevita – Jolly JBS 102-66 (30-17, 18-14, 25-25, 29-10)

Cedevita: James 13, Krušlin 12, Boatright 16, Tomas 15, Katić 5, Žganec 6, Musa 9, Bilan 12, Begić 4, Rogić, Arapović 10.

Jolly JBS: Scott 13, Markulin 13, Novačić 3, Bilinovac 10, Špralja, Brkić 10, Perković, Papac 4, Marić, Klepo, Došen 3