Ante Božić pogodio za prvu pobjedu Pule ove sezone!

Kup Krešimira Ćosića je bio sretniji od Prve lige za Pulu 1981.

Pula 1981 pobjedom je otvorila ovogodišnje sudjelovanje u kupu Krešimira Ćosića. Pao je onaj isti Podravac koji se jučer poigrao s njima rezultatom 88-86. Međutim, krenimo redom da vidimo što se točno sve to dogodilo danas u dvorani “Mate Parlov”. Krenuo je Podravac furiozno u utakmicu te je probudio loša sjećanja na jučerašnju utakmicu početnom serijom 8-18. Međutim, Pula 1981 ovoga puta nije odustala odmah nakon prve veće serije svoga protivnika te se na krilima Perdije. Dubroje i Andersona uspjela dovući na samo -7 (20-27) pred početak druge četvrtine. U njoj nije dugo trebalo čekati na povratak Pule u egal, koja je napokon izgledala dobro na terenu zahvaljujući raspoloženom duetu, Anderson-Dojkić. Sredinom četvrtine Pula je prešla i u vodstvo koje je uspjela do kraja četvrtine zadržati (48-43).

Međutim, kao i u svakoj utakmici ove sezone, Puli se dogodio energetski pad u trećoj četvrtini što je Podravac iskoristio za vraćanje svojeg ne tako davno izgubljenog vodstva (66-76). Izgledalo je da se povijest ponovno ponavlja za domaćina kada je Podravac početkom zadnje dionice pobjegao na +10 (66-76), ali Pavao Blažević i društvo imali su drugačije planova.

Serijom 11-3 Pula se vraća u život (77-79) pred zadnjih pet minuta susreta kada se počelo igrati koš za košem. Redali su se tako Stefan Zadravec, Leon Dubroja, Julijan Zadravec, Kyron Anderson i Marko Dojkić . U zadnju minutu se ušlo s rezultatom 84-84 te je dvorana bila u potpunost uvučena u ovaj košarkaški triler. Sada je svaki promašaj bio popraćen uzdasima koji su napokon bili pretvoreni u ovacije košem Blaževića za 86-84. No, ubrzo mu uzvraća Julijan Zadravec te se činilo da je utakmica bila predodređena za produžetke. Međutim, Puležani sazivaju time-out iz kojeg se izrodila pobjednička akcija! Uz malo sreće, moramo reći, s obzirom da je prvo Blažević promašio svoj šut što sa sirenom ispravlja Božić nakon uhvaćenog skoka u napadu. Tek ćemo sad vidjeti da li je ovo samo početak priče o povratku Pule 1918 na pobjedničke staze ili samo kratak predah od silnih poraza u Prvoj ligi

Kyron Anderson bio je najbolji pojedinac Pule 1981 u ovome susretu s 22 koša i 6 skokova, dok je kod Podravac već standardno najbolji bio duet Zadravec koji je kombinirao za 46 koševa.

Pula 1981 – Podravac 88-86 (20-27, 28-16, 18-29, 22-14)

Pula 1981: Anderson 22, Božić 10, Dojkić 16, Dubroja 16, Perdija 14, Blažević 8, Zvijerac 0, Malagić 0, Kondić 2, Grgić 0, Jakšić 0
Podravac: Stefan Zadravec 22, Šiprak 11, Julijan Zadravec 24, Katavić , Šestak 14, Maslić 12, Križić , Balatinec 2, Cestar, Kodba 1

Photo by: KK Podravac