Agrodalm zaledio Kvarner na -35

Kvarner nije imao svoj dan protiv Agrodalma.

Košarkaški Kvarnera 2010 nakon dvije pobjede doživjeli su težak poraz na domaćem terenu protiv Agrodalma koji je uzeo pobjedu s velikih 71-106. Od samoga početka su gosti u svoje ruke uzeli vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Predvođeni Kučanom, Manceov sastav se držao na maloj razlici sve do kraja četvrrtine kada Agrodalm bježi na dvoznamenkastu prednost (16-26) ponajviše zahvaljujući Anti Žužulu koji je bio nezaustavljiv za domaće košarkaše u prvoj četvrtini. Početak druge dionice donio nam je buđenje Kvarnera koji se uspio u samo nekoliko minuta približiti Agrodalmu na samo koš razlike (29-31), ali kada je trebalo prelomiti i izjednačiti rezultat, Kvarner počinje nizati s neuspješnim napadima što Agrodalm ponovno korsiti da prije odlaska u svlačionice izgradi dvoznamenkasto vodstvo (36-50).

Kvarner je u drugo poluvrijeme ušao katastrofalno što je Agrodalm iskositio da napravi 6-12 seriju te pobjegne na velikih +20 nakon samo dvije minute igre. Može se reći da je tu bio kraj nadanja Kvarnera s obzirom da napadački i obrambeno nisu nikako mogli odgovoriti Agrodalmu koji rutinski odradio zadnjih 15 minuta igre i uzeo novu uvjerljivu pobjedu u Prvoj ligi.

Titulu igrača zautakmice zaslužio je Agrodalmov Domagoj Matić koji je susret završio s 22 koša, ali svakako treba spomenuti i Dorijana Ribarića koji je susret završio s double-double učinkom – 12 koševa i 12 asistencja. Kod Kvarnera je najbolji bio Ivan Kučan s 15 koševa, dok mu je najviše pomogao Davida Ferenčić s 12 postignutih koševa.

Kvarner 2010 – Agrodalm 71-106 (18-27, 18-23, 24-30, 11-26)

Kvarner 2010: Delpin 6, Ćavar 4, Odak 4, Kučan 15, Vucić 9, Ferenčić 12, Krstinić 6, Šibenik, Marinčić, Cvitković, Brajdić 8, Šamanić 6
Agrodalm: Mijić 13, Matić 22, Ribarić 12, Ceraj 17, Lončar 1, Žužul 1, Jelinić 9, Baran 13, Devčić 7

Photo by: Kvarner 2010