A-2 liga Zapad: Šanac uzeo pobjedu u zadnjim sekundama, Istrauni “osvojio” Pulu

Srijeda nam je ponudila četiri susreta 18.kola A-2 lige Zapad pa pogledajmo što se to sve događalo na drugoligaškim parketima.

Ghia Staff ugostila je fenjeraša Rovinj te se lako obračunala s njim u pazinskoj dvorani. Utakmica je bila praktički već odlučena nakon prve četvrtine u kojoj je domaća ekipa povela s nevjerojatnih 29-2 te otišla na razliku koja je jednostavno bila nedostižna za goste. Iako su igrali bez dosta igrača, Pazinjani nisu imali problema rutinski privesti ovaj susret kraju te je dana prilika mlađim igračima da završe utakmicu. Doduše, ekipa iz Rovinja je počela smanjivati razliku u drugom poluvremenu nakon ogromnog vodstva Pazina 57:15, no to nije bilo ni izbliza dovoljno da se ugrozi sigurna pobjeda Ghie Staff sa konačnim rezultatom 75:56. Andro Krstinić bio je fantastičan za slavljenike s 30 poena, dok je Rovinj predvodio Igor Đerman s 20 ubačaja.

A u Rijeci smo dobili triler koji je malo tko očekivao. Zamet je ugostio Šanac te se sve činilo da prolazi u normalnom toku kada su Karlovčani otišli na predah s 47:37 vodstvom. U trećoj četvrtini Šanac dolazi na +15, no to nije obeshrabrilo igrače Zameta koji su u tom trenutku ušli u ritam. Uspjeli su nadoknaditi cijeli zaostatak te minutu prije kraja čak i povesti pa smo ušli u dramatičan završetak. Branimir Josipović je odgovorio domaćinima sa svoja 4 poena te vratio svoju ekipu u vodstvo, ali Zamet ponovno izjednačuje. U zadnjim sekundama novi napad Karlovčana, lopta je kod Tina Panjevića koji pokazuje svoju clutch klasu i pogađa dvicu za pobjedu 76:74. 3 sekunde imali su domaćini za uzvratiti, ali nisu uspjeli te je Šanac produžio svoj niz pobjeda. Već spomenuti Josipović i Panjević bili su prva imena Šanca s 29 i 28 poena, dok je odličnu partiju za Zamet imao Sandro Antunović koji je ubacio 26 poena.

Kastav se lako obračunao s Kraljevicom na njihovu terenu. Gosti su od prvog trenutka dominirali parketom te samo povećavali razliku nad Kraljevičanima kojima očito nije pomogla ni podrška Aramisa Naglića. Na odmoru su igrači Kastva imali prednost od +14, a na koncu su utakmicu zaključili velikim slavljem s rezultatom 98:72. Marin Miletić s 20 poena i David Ferenčić s 19 predvodili su Kastavce, dok je najbolji kod Kraljevice bio Đurić sa 17 poena.

Stoja i Istrauni odigrali su još jedan napeti pulski derbi. Domaćin Stoja je nakon prve četvrtine ugrabio lijepo 30:19 vodstvo, a u drugoj dionici došli su čak i do plus 16. Ali Istrauni se nije dao te je krenuo prema preokretu. Do poluvremena su smanjili razliku na -8, a na ulasku u zadnju dionicu imaju i minimalnu prednost. Stoja nije uspjela zaustaviti nalet Studenata te je Istrauni na kraju uzeo pobjedu s 86:76. Nikica Šljuka bio je odličan za Istrauni te je ubacio 24 poena, dok je Ivan Lešić bio prvi čovjek Stoje s 24 poena.