A-2 liga Zapad: Pula 1981 slavila u gradskom derbiju, Crikvenica natrag na drugom mjestu

I 21.kolo A-2 lige Zapad je iza nas, što znači da nas još samo jedno dijeli od kraja prvenstva. No prvo pogledajmo što se to zbivalo ovog vikenda na drugoligaškim parketima na kojima jedino nisu nastupali Stoja i Kraljevica čiji je susret odgođen.

Istrauni se na Velom Vrhu nadao dodatno približiti drugom mjestu, no čekala ih je Pula 1981 u nizu od pet uzastopnih pobjeda. Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 21:21, a do odmora Pula dolazi do 42:38 vodstva. U drugom dijelu priča je krenula na mlin Pule: niti jak presing Istraunija nije zaustavio njihov napad, dok im Istrauni nije uspijevao odgovoriti na pravi način. Plus 10 za ekipu s Pattinaggia bilo je uoči zadnje četvrtine u kojoj nije bilo problema igračima trenera Mezulića zadržati vodstvo i na kraju slaviti 85:67. Ante Božić bio je prvi čovjek Pule 1981 s 26 poena, a za poražene najviše je zabio Hrvoje Sertić(21 poen).

Dok su u centru Rijeke vladale maškare, na Kozali su se obračunali Zamet i Ghia Staff. Zamet je poveo 2-0, no to im je bilo jedino vodstvo na utakmici. Pazinjani, koji su u dosta pomlađenom sastavu došli u Rijeku, na kraju prve četvrtine vodili su 24:19,  a do odmora su već uspjeli napraviti +20 prednost koja je bila nedostižna za Zamećane. Oni su ipak uspjeli smanjiti razliku u drugom dijelu, ali nedovoljno za preokret te je Pazin mogao proslaviti novu pobjedu rezultatom 88:73. Maestralan u redovima Ghie Staff bio je Andro Krstinić koji je zabio čak 37 poena, dok je prvi strijelac Zameta bio Bjelanović s 15 ubačaja.

Rovinj je dočekao Kastav na svom terenu te im pokazao zube u završnici, no gosti su se ipak dokopali pobjede. Odlično je Kastav otvorio utakmicu s 19:9 nakon prvih 10 minuta, a tu razliku održali su do poluvremena. Nadodali su još 7 poena na svoju zalihu u trećoj dionici te je sve slutilo na veliku pobjedu, no zadnja ekipa lige pokazala je da može pružiti dobru partiju. Nadigrali su u zadnjoj četvrtini Kastav s 17:8, ali konačna pobjeda rezultatom 69:61 ide u ruke gostima. Ivan Saftić zabio je 18 poena za Kastav, a Mario Ključević s 14 poena bio je najefikasniji kod Rovinja.

Šanac je novom visokom pobjedom proslavio naslov prvaka na pred domaćom publikom protiv Rudara. Karlovčani su u svom stilu dominirali utakmicom od početka do kraja, a sve je bilo riješeno do poluvremena na kojem je domaćin imao vodstvo 45:30. U trećoj dionici Labinjani su uspjeli smanjiti svoj minus, no u četvrtoj se Šanac opet nije dao smesti, povećavao je prednost te došao do pobjede 82:66. Branimir Josipović ponovno je predvodio domaće redove s 21 poenom, dok je za Rudar najbolji bio Dominique Lonzar s 18 poena.

Crikvenica je u gostima kod Jadranke uvjerljivo slavila, no nije utakmica bila cijelo vrijeme jednostrana. Radilo se o napadački otvorenom ogledu s obje strane – nakon prve četvrtine bilo je 22:22, dok su Kirci ipak uspjeli uzeti 55:47 vodstvo na predahu. Da ne bude sve jednostavno za goste pobrinuli su se Lošinjani koji su s tek -5 ušli u zadnju dionicu. Međutim, Crikvenica je kao i mnogo puta ove sezone pokazala kako može eksplodirati te je Jadranki zabila 37 poena u 10 minuta i tako na kraju projuhala do pobjede rezultatom 110:88. Tomislav Maruna ubacio je fantastična 32 poena za Crikvenicu, dok poraženoj strani nije pomogao ni Žarko Kremenović s 30 ubačaja. Crikvenica je ovom pobjedom i kiksom Istraunija skočila na drugo mjesto te je jasno da u zadnjem kolu protiv Rovinja imaju meč-loptu za kvalifikacije za prvu ligu.

Jadranka – Crikvenica 88:110 (22:22, 25:33, 21:18, 20:37)
Jadranka: Fučić, Horvat 5, Herenda 2, Latin, Tariba 14, Mužić 20, Kremenović 30, Kovačević 16, Jakovljević 1, Kušeta, Šolić, Mršić.
Crikvenica: Modić, Bilalović 11, Maruna 32, Mandžuka 6, Komadina 13, Šamanić 16, Car 3, I. Benić 5, Maričić 3, M. Benić 21.

Rovinj – Kastav 61:69 (9:19, 18:18, 17:24, 17:8)
Rovinj: Banko 11, Merđetko, Ključević 14, Honović 13, Jelača 2, Verbanc, Matošović 3, Šturman 4, Lončarević 2, Đerman 12.
Kastav: Gušić 14, Saftić 18, Matek 3, Marelja 3, Dobrić, Ferenčić 11, Santini 1, Maljevac 11, Ratko 8, Mandekić.

Šanac – Rudar 82:66 (22:16, 23:14, 19:21, 18:15)
Šanac: Požar 3, Josipović 21, Panjević 13, Beber 4, Kraljić 15, Špehar 4, Mataković, Vladić, Škrtić, Kragulj 11 Novosel 11.
Rudar: Lonzar 18, Milevoj, Molnar, Breulj 13, Fable 5, Trbović 4, Zorić 17, Mohorović 4, Perić 5, Komljen.

Istrauni – Pula 1981 67:85 (21:21, 17:21, 14:20, 15:23)
Istrauni: Milivojević 7, Gnjidić, Očašić 6, Sertić 21, Blažević, Šamija 9, Vitasović 4, Ivis 5, Šljuka 11, Gambar, Mileta 2, Premasunac.
Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija 14, Čakarić 3, Malagić, Grašo P. 10, Gržinić 12, Grašo A. 2, Božić 26, Zvijerac, Kondić, Rakić 14, Đugum 4.

Zamet – Ghia Staff 73:88 (19:24, 11:26, 19:18, 24:20)
Zamet: Delpin, Debelić 4, Marinčić 5, Bjelanović 15, Šibenik, Antunović, Vucić 6, Brajdić 13, Gustovarac 5, Cvitković 17, Klasan 8.
Ghia Staff: Baća, Lukić, Fabris, Zajc, Grbić 11, Ćus, Erik 2, Krstinić 37, Despot 24, Ančić, Ravnić 11, Guštin 3.