A-2 liga: Šanac slavi titulu, Istrauni ide prema drugome mjestu

Ostala su tek dva kola do kraja A-2 lige Zapad, a već ovog vikenda okrunili smo prvaka. To je Šanac iz Karlovca koji sad kreće u borbu za prvu ligu gdje im želimo puno sreće.

Šanac je u Pazinu pobjedom nad Ghiom Staff potvrdio naslov za ovu sezonu te se sada može početi pripremati za kvalifikacije za prvu ligu. Ghia Staff, iako bez puno ključnih igrača, dobro je otvorila utakmicu i krenula s 10-3 vodstvom, no ubrzo su se izostanci počeli naplaćivati. Šanac je ostatak utakmice apsolutno dominirao te samo povećavao prednost. Na poluvremenu je već bilo +18 za goste, dok je koncu razlika glasila +26, a pobjeda Šanca rezultatom 101:75 označila je prekid niza domaćih pobjeda Pazinjana. Prvake su do pobjede vodili Tin Panjević i Branimir Josipović s 21 poenom, dok je veteran Gregor Belina bio najbolji kod domaćina s 23 poena.

Stoja je na domaćem terenu ugostila Zamet i obračunala se s njima rezultatom 90:75. Stoja je uraganski odradila prvo poluvrijeme. Nakon prve četvrtine imali su +10, a na predah su otišli s 24 poena zalihe. Velika prednost Puljana dovela je do malog opuštanja u drugom dijelu utakmice što je Zamet iskoristio da smanji razliku, ali nikako dovoljno da dođe do preokreta i izbjegne poraz. Stoju je do 8.pobjede sezone mladi Lovro Bulešić s 19 poena, a Zametovo prvo ime bio je Ante Vukić s 23 poena.

Istrauni je pobjedom nad Rudarom u Labinu došao korak bliže drugom mjestu i borbi za elitno košarkaško društvo. Izvrsno su otvorili gosti ovaj derbi susret te nakon prvih 10 minuta vodili 23:11, a do poluvremena su povećali prednost za još 6 razlike. Rudar je u posljednjoj dionici igre probao stići minus od 19 koševa, no smanjio je razliku tek na -9 te je Istrauni došao do slavlja rezultatom 89:80. Hrvoje Sertić s 27 te Nikica Šljuka s 25 poena bili su dinamični dvojac koji je nosio Istrauni do slavlja, dok 20 poena Tomislava Troskota i Marina Breulja nisu bila dostatna za pobjedu Labinjana. Oni se mogu utješiti slavljem u zaostaloj utakmici 17.kola kada je u pobjedi nad Jadrankom Karlo Molnar imao izvrsnu šutersku večer u kojoj je ubacio fenomenalnih 49 poena uključujući 9 trica!

Kiks Istraunija čekala je Crikvenica, no i pobjedom nad Kraljevicom održali su nade u drugo mjesto. Kraljevičani su se uspjeli držati tek u prvoj četvrtini koja je završila 19:19, dok je ostali dio utakmice otišao na mlin gostima koji nisu imali previše milosti prema predzadnjoj momčadi lige. Rezultat je na kraju glasio 89:69 za Crikvenicu, a Kirce je do pobjede vodio iz kola u kolo raspoloženi Matija Bilalović s 26 poena. Denis Protega imao je 21 poen za Kraljevicu.

Kastav je doma dočekao Jadranku te slavio s 77:63 u utakmici punoj uspona i padova za obje ekipe. Fantastično su krenuli gosti s Lošinja koji su nakon prve dionice vodili s 11 razlike, no brzo su to anulirali Kastavci. U drugoj četvrtini zabijaju fantastičnih 34 poena te odlaze na predah s +8. Jadranka se uoči zadnje četvrtine približila domaćinu na samo –2, no oni u zadnjoj četvrtini ponovno pokazuje svoj košarkaški arsenal. Zabili su 20 poena, a limitirali goste na 8 te došli do zasluženog slavlja. David Ferenčić s 16 poena bio je najbolji kod Kastva, dok je prvo ime gostiju bio Želimir Kovačević s 20 ubačaja,

Fenjeraš Rovinj dočekao je Pulu 1981, a gosti nisu imali problema doći do slavlja. Ključna je bila prva četvrtina u kojoj je Pula stvorila +20 prednost pa se ogled ovih ekipa pretvorio u laganu egzibiciju u kojoj je trener gostiju na kraju dao priliku i mlađim igračima. Pula je na koncu slavila s 87:49, a do 5.pobjede zaredom koja im daje još teoretske šanse za drugo mjesto predvodio ih je Marin Đugum s 27 poena. Damjan Honović bio je prvi strijelac Rovinja s 14 ubačaja.

Stoja – Zamet 90:75 (28:18, 24:10, 18:24, 20:23)
Stoja: Budisavljević 11, Sošić, Bulešić 19, Dasko 12, Lukin 3, Martinović 9, Tumpić 12, Ban 15, Pajković 7, Buršić M., Buršić L.
Zamet: Bjelanović 11, Debelić 5, Marinčić 2, Vukić 25, Šibenik 3, Miletić, Brajdić, Gustovarac 17, Cvitković 12, Klasan.

Rovinj – Pula 1981 49:87 (14:34, 6:19, 16:16, 13:18)
Rovinj: Banko 6, Merđetko, Ključević 7, Honović 14, Atlija, Jelača 12, Verbanc, Matošović, Šturman 4, Lončarević 4, Đerman 2.
Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija 9, Čakarić 2, Malagić 2, Grašo P. 17, Gržinić 1, Grašo A. 2, Božić 17, Antić, Rakić 10, Đugum 27.

Rudar – Istrauni 80:89 (11:23, 18:24, 17:18, 34:24)
Rudar: Lonzar 5, Molnar 15, Breulj 20, Troskot 20, Perić 6, Trbović 8, Zorić 5, Mohorović, Milevoj, Komljen 1.
Istrauni: Očašić. Gambar, Milivojević 6, Gnjidić, Sertić 27, Blažević 3, Šamija 9, Vitasović 2, Ivis, Šljuka 25, Mileta 13, Premasunac 4.

Kastav – Jadranka 77:63 (8:19, 34:15, 15:21, 20:8)
Kastav: Miletić 11, Kusturin, Gušić 6, Saftić 12, Benković 14, Marelja, Mandičić, Ferenčić 16, Santini, Maljevac 5, Ratko 13, Mandekić.
Jadranka: Horvat, Herenda 3, Žeželj 10, Tariba 6, Kremenović 19, Jakovljević, Kovačević 20, Mužić 3, Kušeta 2, Šolić.

Kraljevica – Crikvenica 69:89 (19:19, 16:25, 17:22, 17:23)
Kraljevica: Nuić 3, Orešković 10, Crkvenčić 3, Karabaić 11, Protega 21, Konjević 10, Ažić, Brletić, Đurić 9, Paštar, Solis 2.
Crikvenica: Modić 15, Bilalović 26, Car D. 2, Maruna 17, Mandžuka 2, Komadina 10, Šamanić 4, Car S., Benić I. 4, Maričić, Benić M. 9.

Ghia Staff – Šanac 75:101 (17:27, 25:33, 15:14, 18:27)
Ghia staff Pazin: Guštin, Ante Ćus 5, Ančić 7, Fabris 12, Marko Krulčić 2, Jerko Ćus 2, Daus 2, Krstinić 17, Zajc 5, Jakus, Belina 23.
Šanac: Požar 4, Josipović 21, Panjević 21, Beber 7, Vladić, Kraljić 15, Kraguj, Špehar 18, Škrtić 2, Novosel