A-1 predsezona: Ciboni prvi poraz, Zagrebu prva pobjeda

0

Predsezona je na svojoj polovici te je sad došlo vrijeme kad se hvata forma za ligaška natjecanja. Naši klubovi ostvarili su mješoviti učinak zadnjih nekoliko dana.

Kvarner 2010 i Škrljevo ubilježili su pobjede u svojim zadnjim utakmicama. Za Kvarner 2010 možete pročitati ovdje , dok za Škrljevo ovdje.

Vrijednosnice Osijek, koje su se ozbiljno pojačale za narednu sezonu, odmjerile su snage s mađarskim Pečuhom. Iako jači nego prošle sezone, Osječani nisu mogli parirati raspoloženim Mađarima, koji su uzeli prvo poluvrijeme s visokih +15, da bi se košarkaši Vrijednosnica vratili u utakmicu u trećoj četvrtini na samo 8 razlike. Na njihovu žalost, Mađari su opet stisnuli gas u zadnjih deset minuta utakmice i uzeli pobjedu s 96-80. Najraspoloženiji Osječanin je bio Filip Krajina s 16 koševa. Veljko Budimir je predvodio Pečuh s 23 poena.

KK Zadar i Jolly JBS odmjerili su međusobno snage u Šibeniku. Utakmica je bila vrlo napeta, gdje je prvo poluvrijeme pripalo Zadru, a drugo Šibenčanima. Na kraju utakmica je pripala Zadranima s rezultatom 94-89. Nažalost, incident poslije utakmice, je zasjenio sva događanja na terenu. Funcuti su išarali bus KK Zadra s natpisima ‘Pozdrav iz Šibenika’ , ‘Bežigrad’, te potpis ‘ŠF’. Direktor Branko Skroče imao je nekoliko odabranih riječi za incident:

“Ovo je nezapamćena sramota i očekujem da se pronađu odgovorni za ovaj vandalski čin. Iako nije prvi put da u ovom gradu nailazimo na neugodnosti, ovakvo nešto doista nismo očekivali. Ovo je kap koja je prelila čašu i Košarkaški klub Zadar će poduzeti sve što je u njegovoj moći da u budućnosti spriječi bilo kakve oblike vrijeđanja i vandalskog ponašanja”

Zadra je predvodio opet Igor Marić (20 koševa), koji sa svakom novom utakmicom pokazuje da je njegov potpis zlata vrijedan.

Bilo je lijepo dok je trajalo. Cibona je doživjela svoj prvi poraz na pripremama protiv Basic-Fit Brusselsa, rezultatom 91-93. Cibona je igrala na njihovom domaćem terenu u sklopu pripremnog turnira. Cibosi  su se hrabro borili, ali nažalost to nije bilo dovoljno. Opet je najbolji bio Ante Žižić s 25 koševa, dok ga je jedini pratio Elijah Johnson s 13 koševa. U utakmici za treće mjesto na turniru igrati će protiv Fraport Skylinersa.

Dok je Cibonu snašao prvi poraz, Zagreb je uspio doći do prve pobjede na pripremama. Žrtva je bio slovenski prvoligaš Hopsi Polzela, koji je u prvom poluvremenu pružio solidan otpor da bi u drugom poluvremenu ostao bez goriva, za konačnu pobjedu Zagreba, 71-58. Zagrepčane je predvodio Pavle Marčinković s 18 koševa.

Vrijednosnice Osijek – PVSK Pečuh 80-96 (23-29, 17-26, 25-19, 15-22)

Vrijednosnice Osijek: Torić 6, Šarac J, Došen 8, Robinson 6, Žulj 2, Vuković 12, Šarac A. 15, Krajina 16, Karlović Mar. 2, Turalija 2, Mines 11
PVSK Pečuh: Halasz 5, Šupota 12, Budimir 23, Biro, Smith 21, Sejfić 20, Csanad 7, Nelson 8, Kovago, Demeter
Jolly – Zadar 89-94 (24-26, 20-27, 21-15, 24-26)
Zadar: Tomas, Marić 20, Vladović 26, Jelenković, Krajina, Jurica, Špaleta 5, Brzoja 4, Marinković 10, Barać 16, Vrkić, Mazalin 13
Basic-Fit Brussels – Cibona 93-91
Cibona: Bošnjak, Ćorić 4, Gospić, Johnson 13, Joksimović 8, Marinelli 5, Radoš, Rozić 11, Šakić 12, Šiško, Slavica 13, Žižić 25
Zagreb – Hopsi Polzela 71-58 (20-13, 17-21, 21-11, 13-13)

Zagreb: Vlaić 3, Božić 12, Majcunić, Marčinković 18, Majić, Perić 4, Batur 2, Junaković 10, Kaštropil 3, Krapić 2, Vitali 17